Eden Hazard może w najbliższych miesiącach opuścić Real Madryt. Belg może wrócić do Premier League, a zainteresowany sprowadzeniem zawodnika jest West Ham United – poinformował hiszpański dziennik El Nacional.

Według najnowszego raportu, West Ham złożył już ofertę opiewającą na 21 milionów funtów za gracza. Propozycja została odrzucona przez Real Madryt – mówi się jednak, że szef Florentino Perez ma „dosyć” podatnego na kontuzje Belga, a Młoty chciały wykorzystać tą sytuację.

Perez jest gotowy sprzedać Hazarda już w zimowym oknie

Real Madryt podobno odrzucił 21-milionową ofertę West Hamu za Edena Hazarda, ponieważ była tak niska, że obraziła liderów LaLiga. Prezydent Florentino Perez żąda co najmniej 48 milionów funtów za rozstanie się z zawodnikiem.

Hazard dołączył do Realu z Chelsea w 2019 roku jako najdroższy w historii transfer – łączna opłata, w tym premie i opłaty za zapis, wynosiła około 140 milionów funtów. Belg miał zastąpić Cristiano Ronaldo na Estadio Santiago Bernabeu, ale bardzo często wypadał z gry z powodu licznych urazów.

Transfer ten, był więc całkowitą katastrofą z powodu serii kontuzji i późniejszego spadku formy. Belgijski napastnik zaliczył zaledwie 25 startów w LaLiga w ciągu swoich dwóch i pół sezonu w Hiszpanii.

W październiku Ancelotti ogłosił, że nie będzie robił problemu Belgowi z odejściem. Nigdy nie zmuszałem zawodnika do pozostania w klubie, jeśli chce odejść. Problemem Edena Hazarda jest to, że preferuję innych graczy do składu – powiedział szkoleniowiec.