Coufal dołącza do Młotów od aktualnego mistrza pierwszej ligi czeskiej Slavii Praga podpisując kontrakt do 2023 r. Ostateczna kwota transferu nie została ujawniona, wiadomo jednak, że w umowie jest zawarta treść o możliwości przedłużenia jej o kolejne dwa lata.

Ośmiokrotnie reprezentujący swój kraj 28-latek przeszedł pozytywnie testy medyczne i oficjalnie już dołączył w Londynie do swojego byłego kolegi ze Slavii oraz obecnego kolegi z drużyny narodowej Tomáša Součka.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że należę do rodziny West Ham” – powiedział Coufal, który będzie nosił koszulkę z numerem 5.

„Zrobię wszystko, aby West Ham odniósł sukces. Wiem o zainteresowaniu mną od dość dawna, ale teraz w końcu tu jestem i jestem bardzo szczęśliwy. Tomáš powiedział mi, że to dobry stadion z dobrymi kibicami, doskonałymi kolegami z drużyny i personelem. Tomáš jest moim bardzo dobrym przyjacielem i mam nadzieję, że pomoże mi tutaj na początku”.

„Z radością witamy Vladimíra i jego rodzinę w West Ham United”

Menedżer David Moyes z zadowoleniem przyjął podpisanie kontraktu z Coufalem, mówiąc:

„Jest graczem, którego śledziliśmy już od jakiegoś czasu i wszystkie nasze raporty są imponujące. Ma wiele cech, które naszym zdaniem pozwolą mu szybko dostosować się do wymagań Premier League. Vladimír wpisuje się w profil zawodnika, którego chcemy wprowadzić do klubu piłkarskiego – głodny, ambitny i zdeterminowany. Jest sprawdzonym talentem z Ligą Mistrzów i międzynarodowym doświadczeniem, ale uważamy, że jego najlepsze lata wciąż przed nim w West Ham”.

Trzeba jednak dać Coufalowi trochę czasu na oswojenie się i przyzwyczajenie do nowego otoczenia, ale obecność Tomáša Součka na pewno mu pomoże. Mamy nadzieję, że wywrze on pozytywny wpływ na wyniki i okaże się wspaniałym zawodnikiem.