Czech, Vladimír Coufal oficjalnie zawodnikiem West Ham United

Coufal dołącza do Młotów od aktualnego mistrza pierwszej ligi czeskiej Slavii Praga podpisując kontrakt do 2023 r. Ostateczna kwota transferu nie została ujawniona, wiadomo jednak, że w umowie jest zawarta treść o możliwości przedłużenia jej o kolejne dwa lata.

Ośmiokrotnie reprezentujący swój kraj 28-latek przeszedł pozytywnie testy medyczne i oficjalnie już dołączył w Londynie do swojego byłego kolegi ze Slavii oraz obecnego kolegi z drużyny narodowej Tomáša Součka.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że należę do rodziny West Ham” – powiedział Coufal, który będzie nosił koszulkę z numerem 5.

„Zrobię wszystko, aby West Ham odniósł sukces. Wiem o zainteresowaniu mną od dość dawna, ale teraz w końcu tu jestem i jestem bardzo szczęśliwy. Tomáš powiedział mi, że to dobry stadion z dobrymi kibicami, doskonałymi kolegami z drużyny i personelem. Tomáš jest moim bardzo dobrym przyjacielem i mam nadzieję, że pomoże mi tutaj na początku”.

„Z radością witamy Vladimíra i jego rodzinę w West Ham United”

Menedżer David Moyes z zadowoleniem przyjął podpisanie kontraktu z Coufalem, mówiąc:

„Jest graczem, którego śledziliśmy już od jakiegoś czasu i wszystkie nasze raporty są imponujące. Ma wiele cech, które naszym zdaniem pozwolą mu szybko dostosować się do wymagań Premier League. Vladimír wpisuje się w profil zawodnika, którego chcemy wprowadzić do klubu piłkarskiego – głodny, ambitny i zdeterminowany. Jest sprawdzonym talentem z Ligą Mistrzów i międzynarodowym doświadczeniem, ale uważamy, że jego najlepsze lata wciąż przed nim w West Ham”.

Trzeba jednak dać Coufalowi trochę czasu na oswojenie się i przyzwyczajenie do nowego otoczenia, ale obecność Tomáša Součka na pewno mu pomoże. Mamy nadzieję, że wywrze on pozytywny wpływ na wyniki i okaże się wspaniałym zawodnikiem.

West Ham Poland

FREE
VIEW