Łukasz Fabiański uważa, że ​​napięty okres meczów Premier League zasługuje na wyważone podejście. Polak powiedział, że ​​napięta lista spotkań 2020/21 wymaga stałej koncentracji i rozsądnego rozkładu pracy.

Ten sezon jest inny, ponieważ liczba gier jest czasami większa, a potem masz dobry okres na przerwę. Następnie znowu pojawia się duża liczba spotkań, więc musisz być bardzo sprytny, jeśli chodzi o przygotowanie się do tego. Po prostu dbanie o kondycję i gotowość wszystkich jest bardzo ważne.

Myślę, że jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. W tym sezonie liga była bardzo interesująca, ponieważ jest wiele drużyn, które są mniej więcej na tym samym poziomie, jeśli chodzi o liczbę punktów, więc chcemy po prostu cisnąć, ciężko pracować, dalej rywalizować i patrzeć co się wydarzy. 

Fabiański ma nadzieję, że wróci do bramki, kiedy Irons zmierzą się z Burnley na London Stadium. Posunięcie wycofania z meczu z Evertonem było raczej zapobiegawcze, a nie reakcyjne.

Wycofałem się, ponieważ poczułem coś w mięśniu, który wcześniej rozerwałem – wyjaśnił Fabiański whufc.com. Myślę, że to było rozsądne, aby nie ryzykować, zwłaszcza, że ​​rozegraliśmy wiele meczów w krótkim czasie. Zawsze trzeba patrzeć z szerszej perspektywy. Czasami lepiej przegapić jedną grę niż potencjalnie dłuższy okres.

Byłem bardzo zadowolony z Darrena. Każdego dnia naciska na nas, innych bramkarzy, abyśmy byli jak najlepsi. Byłem szczęśliwy, że mógł wejść i zagrać naprawdę dobrze. Był bardzo pewny siebie i dokonał dla nas ważnych obron – podsumował reprezentant Polski.