Czarne chmury nad Jenkinsonem

Carl Jenkinson ostatnio nie ma dobrych dni. Defensor stracił miejsce w podstawowym składzie Młotów i nie zapowiada się, że szybko do niego wróci. 

W ostatnim starciu Młotów na Old Trafford popularny Jenko usiadł na ławce rezerwowych, a jego miejsce na prawej stronie defensywy zajął James Tomkins. Natomiast przed spotkaniem ze Stoke City urazu doznał Winston Reid i wszyscy dziennikarze w Anglii byli przekonani, że wypożyczony z Arsenalu gracz wróci do składu, a Tomkins przeniesie się do środka obrony. Jednak Slaven Bilić zdecydował się wstawić do składu Jamesa Collinsa co okazało się bardzo dobrym ruchem. Walijczyk zagrał dobre spotkanie.

West Ham w dwóch ostatnich meczach zachował czyste konto, więc jest mało prawdopodobne, że Chorwacki menedżer klubu będzie chciał zmienić coś w swoim składzie. Tym samym Jenkinson prawdopodobnie w najbliższych spotkaniach będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że West Ham po sezonie zdecyduje się na wykupienie 23-latka. Zwłaszcza dlatego, że Kanonierzy chcą otrzymać za swojego obrońcę aż 15 milionów funtów. Obecnie zawodnik zarabia w West Hamie 40 tysięcy funtów tygodniowo.

W tej kampanii Jenko wystąpił w 15 spotkaniach Młotów, w których zdobył dwa gole.