Prawy obrońca Młotów Vladimir Coufal nie zagra w rewanżowym meczu z duńskim Viborgiem w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy w najbliższy czwartek – podaje ExWHUemployee. 

Reprezentant Czech w meczu przeciwko Brighton & Hove Albion zderzył się z rywalem. Samo starcie wyglądało dość niebezpiecznie i wydawało się, że obrońca doznał poważnego urazu. Po chwili jednak opuścił boisko o własnych siłach.

Portal Claretandhugh.info donosi, że 30-latek doznał wstrząsu mózgu i musi odczekać regulaminowe 6 dni, zanim wróci na boisko. Wynika to z rekomendacji FIFA, która stanowi o tym, że jeżeli u zawodnika rozpozna się objawy wstrząsu mózgu, takie jak utrata przytomności, leżenie w bezruchu przez ponad pięć sekund, amnezję, dezorientacę, puste spojrzenie czy brak koordynacji, musi on opuścić plac gry. Sześciodniowa absencja wynika z protokołu FIFA, który definiuje taki okres czasu jako wystarczający do przezwyciężenia wszelkich dolegliwości z tym związanych. Ostateczna decyzja zależy jednak od drużynowego sztabu medycznego.

ExWHUemployee donosi, że sztab szkoleniowy West Hamu nie chce ryzykować zdrowia Vladimira Coufala i postanowił nie uwzględniać Czecha przy wyborze składu na rewanż z Viborgiem. Prawy obrońca powinien być do dyspozycji Davida Moyesa na najbliższy mecz Premier League przeciwko Aston Villi.