Coufal: Nie boimy się meczu z Liverpoolem

West Ham United w sobotę zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Liverpoolem. Vladimir Coufal w rozmowie z oficjalną stroną klubu wyznał, że Młoty nie obawiają się potyczki na Anfield i z wiarą jadą na to spotkanie. 

Wycieczka na Anfield

– Czeka nas dużo pracy. Pojedziemy do Liverpoolu z szacunkiem dla rywala, ale nie będziemy się bali tego meczu. Mam nadzieję, że wywieziemy punkty z Anfield. To kultowy angielski stadion i nie mogę się doczekać występu na nim. To dobre doświadczenie i mamy nadzieje na zdobycie punktów.

Talizman zespołu

Od kiedy prawy obrońca z Czech występuje w barwach Młotów zespół nie poniósł jeszcze porażki. W trzech dotychczasowych rozegranych meczach Coufal pokazał się z bardzo dobrej strony i wypracował dwa gole dla zespołu.

– Myślę, że z każdym dniem jest lepiej. Poznałem moich kolegów i rozmawiają ze mną o swoich rodzinach, o tym gdzie żyją. Dla mnie to idealne – codzienna komunikacja po angielsku bardzo mi pomoże i nie mogę się doczekać kolejnych dni w tym klubie. Nie przegraliśmy odkąd tu jestem i mam nadzieję, że tak pozostanie. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i wszyscy są szczęśliwi!

Premier League to wyzwanie

28-latek jest dziesięciokrotnym reprezentantem Czech i  ma na koncie także 49 występów w europejskich pucharach w barwach Slavii Praga i Slovana Liberec. Pomimo ogromnego doświadczenia, 28-letni zawodnik przyznał, że Premier League to dla niego nowe wyzwanie.

To samo można powiedzieć o jego pozycji na boisku. Po dziesięciu latach gry jako nominalny prawy obrońca w swojej ojczyźnie, Coufal gra teraz jako wahadłowy w ustawieniu z piątką obrońców. 

– Grałem w Lidze Mistrzów i Premier League i jeśli miałbym porównywać do siebie te rozgrywki to w Premier League jest wyższe tempo i gra jest intensywniejsza. Grają tutaj topowi piłkarze.

– Moja rola jest podobna do poprzedniego klubu. Grałem tam jako klasyczny prawy obrońca, ale w większości naszych spotkań mieliśmy około 70 procent posiadania piłki, więc siłą rzeczy grałem dużo wyżej niż tradycyjni boczni obrońcy. Teraz jest to dla mnie nieco trudniejsze, gdyż muszę więcej bronić. 

West Ham Poland

FREE
VIEW