Według wielu mediów skazani na porażkę Czesi w 1/8 finału Euro 2020, odesłali do domu faworyta. Zagrali oni bardzo dobre taktycznie spotkanie, pokonali Holendrów 2:0 i w ćwierćfinale mistrzostw Europy zagrają z Danią.

Holenderska prasa grzmi, a dziennikarze są w szoku

Holandia była uważana za jednego z faworytów Euro 2020. Jednak już pierwszy mecz fazy pucharowej mistrzostw Europy z Czechami pokazał, że w tej reprezentacji są spore braki. Holenderskie media nie zostawiły suchej nitki na kadrze po tej wpadce.

Ta historia to prawdziwy futbolowy thriller. W turniejach o mistrzostwo Europy piłkarze reprezentacji Holandii zobaczyli do tej pory cztery czerwone kartki. Za każdym razem działo się to wtedy, gdy w drużynie przeciwnej grali Czesi.

Vladimir Coufal i Tomáš Souček będą kontynuować grę w Euro

Czesi weszli do starcia w Budapeszcie jako słabsi, po zakwalifikowaniu się z trzeciego miejsca w grupie D. Czerwona kartka dla holenderskiego obrońcy Matthijsa de Ligta na początku drugiej połowy pomogła im, wykorzystali to w bezwzględny sposób. Zwycięskie gole zdbyli Tomáš Holeš ze Slavii Praga i napastnik Bayeru Leverkusen – Patrik Schick.

Souček był bliski zdobycia ósmego gola w reprezentacji w pierwszej połowie, kiedy po jego strzale głową, piłka trafiała w słupek.

Mecz ćwierćfinałowy Czechy – Dania odbędzie się w najbliższą sobotę w Baku.