Wszystko wskazuje na to, że po tym sezonie klub opuści Carlton Cole. Jak podają angielskie media doświadczony napastnik jest już po słowie z włodarzami Brentford FC.

31-latek jako młody chłopiec mieszkał tuż za rogiem stadionu Griffin Park i od dziecka marzył o grze w zespole Pszczół. Tam jednak nie poznano się na jego talencie i Cole rozpoczął swoją piłkarską karierę w Chelsea.

Brentford jest beniaminkiem i zarazem największą niespodzianką Championship. Prowadzony przez Marka Warburtona zespół zajmuję wysokie szóste miejsce w tabeli, premiujące grę w barażach o rozgrywki Premier League.

Kontrakt Cole’a z West Hamem wygasa wraz z końcem sezonu i prawdopodobnie nie zostanie przedłużony. Przypomnijmy, że były gracz m.in Wolverhampton był blisko przenosin w styczniu do West Bromu, ale po nieudanej próbie pozyskania Adebayora z Tottenhamu, klub zablokował transfer.

7-krotny reprezentant Anglii ostatnio było poza grą, gdyż leczył kontuzję mięśniową. Teraz jest już zdolny do gry i będzie do dyspozycji Big Sama w spotkaniu z Sunderlandem.

W tym sezonie CC rozegrał w koszulce Claret & Blue, 17 spotkań w których strzelił trzy gole.