W sobotnim starciu West Hamu z Evertonem, Sam Allardyce niespodziewanie desygnował do gry w pierwszym składzie Carltona Cole’a, który tym spotkaniem pożegnał się z Upton Park. Kontrakt rosłego snajpera nie zostanie przedłużony i od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem.

Wychowanek Chelsea za pośrednictwem Twittera, podziękował kibicom oraz wszystkim w klubie za wszystkie lata spędzone w West Hamie.

Dziękuje za wszystkie cudowne wiadomości. West Ham będzie zawsze częścią mnie. Wszędzie tam gdzie będzie moja przyszłość to West Ham będzie ze mną. Jestem bardzo zadowolony, że tutaj wyrosłem z chłopca na mężczyznę i byłem zadowolony z każdej minuty spędzonej tutaj. Nauczyłem się tutaj wiele. – napisał CC

Moje wzloty i upadki na i po za boiskiem, uwierzcie nie zawsze było różowo, jak to się może wydawać, gdy jesteś piłkarzem Premier League. To był emocjonalny rollercoaster, ale jedno jest pewne. Twoja pomoc była nieoceniona dla mnie i dla zespołu. Szacunek dla Ciebie! – powiedział do kibiców były reprezentant Anglii

Wszędzie tam gdzie będę, nie zapomnę doświadczenia zdobytego tutaj. Zawszę będę częścią rodziny West Ham United. Dzięki za wszystko COYI!