Noel Whelan, były napastnik Leeds, dał West Hamowi wskazówkę –  Młoty powinny zapewnić sobie wypożyczenie takiego napastnika, którego będą chcieli wykupić latem. Whelan rozmawiając z Football Insider powiedział, że Moyes potrzebuje wzmocnień w ataku, aby pomóc Michailowi ​​Antonio.

Antonio jest obecnie jedynym uznanym starszym środkowym napastnikiem na London Stadium. Whelan zasugerował, że może pojawić się tymczasowe wypożyczenie, które będzie przeprowadzone z myślą o stałej umowie latem.

Wypożyczenia mają dla mnie sens w styczniu w przypadku dużych klubów, które zamierzają kupić później tych zawodników. Myślę, że to jest droga naprzód dla West Hamu i sposób w jaki to przeprowadzą – powiedział Whelan.

Myślę, że trzeba zobaczyć, jak ci nowi gracze się przystosowują. W styczniu zawsze mają oni zawyżone wartości. Jedyne co ma sens, to chcieć wprowadzić zawodników do klubu z myślą o ich trwałej przeprowadzce latem. W tej chwili wszyscy wiemy, że styczeń jest bardzo trudnym okresem na ściąganie graczy z klubów piłkarskich.

Nie możesz mieć niewystarczającej liczby napastników w takim zespole jakim jest w tej chwili West Ham. Kiedy patrzysz gdzie chcesz być rok w rok w Premier League, musisz mieć ochronę i opcje do wyboru.  Nie inaczej jest w Chelsea, Man City, Liverpoolu. Musisz mieć rotacje na tych pozycjach.

Myślę, że na tym też skorzysta Michail Antonio. Będzie walczył o utrzymanie swojego miejsca w składzie, ale stanie się to zdrową rywalizacją. Czasami nie będziesz w stanie grać tak samo, jak tydzień wcześniej, gdy jesteś w dobrej formie i potrzebujesz zmiennika.