W poprzednim miesiącu wyszedł na jaw, konflikt pomiędzy piłkarzem Młotów, Morganem Amalfitano, a menedżerem Slavenem Biliciem. Nie znana do tej pory jest przyszłość Francuza. 

Klub starał się pod koniec letniego okienka transferowego wypożyczyć pomocnika do innego klubu, ale ostatecznie do tego nie doszło. Kilka dni temu West Ham ogłosił swoją kadrę na rozgrywki Premier League. Wśród zawodników znalazł się Amalfitano. Angielskie media sugerują, że 30-latek dostanie drugą szansę od Chorwata, po tym jak rzekomo okazał skruchę. Ostatnio piłkarz trenował z zespołem U21, ale finalnie został z powrotem przyłączony do pierwszej drużyny.

Jak dobrze wiemy, jednokrotny reprezentant Les Blues ma duże umiejętności i mógłby pomóc West Hamowi wznieść się na wyższy poziom. W tej kwestii z pewnością wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie i wtedy zobaczymy czy 46-letni Bilić da szansę gry Morganowi Amalfitano.

W tej kampanii Francuz wystąpił tylko w czterech lipcowych spotkaniach eliminacji Ligi Europejskiej z FC Lusitanos oraz FC Birkirkarą.