Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami i statystykami przed najbliższym meczem West Hamu z Southampton na St Mary’s Stadium.

Southampton przegrał tylko jeden z ostatnich dziewięciu spotkań domowych przeciwko West Ham United (4 wygrane, 4 remisy). Ostatnia porażka nastąpiła w lutym 2017 roku (3:1 po dwóch golach Carrolla i jednym Obianga).

West Ham ma szansę wygrać dwa mecze z rzędu z Southampton po raz pierwszy od 2001 roku.

West Ham wygrał pierwsze wyjazdowe spotkanie z Southampton w historii tych drużyn w Premier League (2:0 listopad 1993 roku). Od tej pory Młoty wygrały tylko dwa z 15 meczów (6 remisów, 7 porażek).

Najbliższe spotkanie West Hamu z Southampton będzie dziewiątym meczem rozgrywanym w czwartek od początku sezonu 2016/17. W poprzednich ośmiu starciach ani razu nie wygrała drużyna gospodarzy (4 remisy, 4 wygrane gości).

Charlie Austin nigdy nie strzelił gola w Premier League w czwartek (grał dwa razy). Oprócz czwartku strzelał bramki w meczach rozgrywanych w każdy inny dzień tygodnia. Jeśli trafi do siatki w najbliższym spotkaniu to dołączy do listy 26 piłkarzy, którzy trafiali do siatki w PL we wszystkie dni tygodnia.