Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami i statystykami przed meczem West Hamu z Brighton & Hove Albion.

West Ham wygrał tylko jedno z siedmiu spotkań z Brighton w najwyższej klasie rozgrywkowej (jeden remis, pięć porażek). Ostatnia wygrana miała miejsce w marcu 1983 roku (2:1).

Brighton wygrało wszystkie trzy mecze z West Hamem w Premier League. To ich ulubiony rywal, z nikim nie wygrywali częściej.

West Ham przegrał dwa z ostatnich trzech meczów (1 wygrana). Co ciekawe we wcześniejszych ośmiu spotkaniach przegrał tylko raz (5 wygranych, 2 remisy, 1 porażka).

Brighton przegrał siedem z ostatnich ośmiu spotkań rozgrywanych w Londynie w Premier League. Jedyna wygrana to właśnie z WHU w październiku 2017 roku (3:0).

West Ham ma w styczniu wskaźnik zwycięstw na poziomie 26,5%, 22/83 na możliwych punktów). To najsłabszy wynik ze wszystkich miesiąców Młotów.

West Ham tracił gola u siebie we wszystkich z ostatnich siedmiu meczów. To najdłuższa seria w historii klubu.

Napastnik Brighton Glenn Murray tylko trzy razy rozpoczynał mecze w Londynie w pierwszym składzie, ale strzelał w każdym z nich. (Łącznie pięć goli).

Chris Hughton ostatni raz na wyjeździe grał z zespołem Manuela Pellegriniego w listopadzie 2013 roku. Wówczas jego Norwich City przegrało z Manchesterem City aż 7:0.