Javier Hernandez w sobotnie popołudnie na St Mary’s Stadium zdobył swoje dwa pierwsze gole w koszulce West Ham United. Niestety trafienia Meksykanina nie uchroniły zespołu Slavena Bilicia przed porażką. Według Chicharito zespół Młotów pokazał ogromny charakter. 

 – Będę jeszcze bardziej pewny siebie po tych golach. Zespół pokazał dziś wielki charakter. Nigdy się nie poddajemy i staraliśmy się po meczu z Manchesterem United poprawić swoją grę. Cieszę się, że strzeliłem dwie bramki. Musimy z tego meczu wyciągnąć pozytywy. Trafienia w tym spotkaniu dają mi pewność i motywację. – mówił po meczu 29-letni napastnik

Chicharito przyznał, że on i jego koledzy z zespołu byli sfrustrowani decyzjami arbitra, jednakże drużyna pokazała się z pozytywnej strony grając 10 na 11, po czerwonej kartce dla Marko Arnautovicia.

 – Gdy grasz większość meczu w osłabieniu to jest bardzo frustrujące. Jednak wróciliśmy do meczu. Trudno jest grać w dziesiątkę. 11 na 11 jest ciężko, a 10 na 11 bardzo ciężko. Zagraliśmy całkiej dobrze i udało nam się doprowadzić do remisu. Czasami popełniamy błędy. To bardzo frustrujące, ponieważ przed czerwoną kartką graliśmy bardzo dobry mecz. Musimy iśc naprzód! 

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Meksyku będzie miał szanse na kolejne trafienia w koszulce Młotów już w środę w spotkaniu drugiej rundy Carabao Cup z Cheltenham Town.