Sześć kolejnych zwycięstw podsyciło optymistyczne nastroje na London Stadium. Pomocnik reprezentacji Anglii mówi, że niedzielna porażka nie wpłynie na pogorszenie nastawienia i motywacji. W środę The Hammers udają się do Aston Villa. Mecze są nadal intensywne i szybkie, więc Rice jest zmotywowany i pozytywnie ocenia szanse zespołu.

To naprawdę rozczarowujące – przyznał Rice. Nie sądzę, że zagraliśmy dzisiaj wystarczająco dobrze. Wszyscy jako gracze wiedzieliśmy, jaka była dla nas okazja, znając ostatnią formę Liverpoolu i znając sposób w jaki graliśmy. Nie odniesienie zwycięstwa jest naprawdę rozczarowujące.

Nie bez powodu są mistrzami i nie stają się złymi graczami z dnia na dzień. Każdy dostaje czasami zimny prysznic będąc nawet w formie. Mieliśmy szanse w pierwszej połowie i mógłby to być inny mecz, gdybyśmy je wykorzystali. Zawsze wyglądaliśmy na zagrożenie ze stałych fragmentów gry.

To miejsce w tabeli jest naprawdę dobre. Mamy 35 punktów, kiedy w zeszłym sezonie zakończyliśmy z 39, więc teraz mamy okazję zastanowić się, a potem znowu walczyć w Premier League.

Chcemy być coraz lepsi, a jako klub i jako gracze chcemy być na wysokich miejscach w Europie. Bądźmy pozytywni i zobaczmy, co będzie dalej – podsumował Rice.