Puchar Anglii przechodzi do czwartej rundy. West Ham United będzie gościł Doncaster Rovers  z  League One na London Stadium. Mecz odbędzie się w  sobotę 23 stycznia, a transmisję pokaże Eleven Sports 3 od godziny 16:00.

West Ham będzie wyraźnym faworytem do awansu  na kolejny szczebel rozgrywek. Zespół ze wschodniego Londynu osiągnął dobre wyniki w tym sezonie, a Moyes znalazł regularną 11, na której może polegać.

Przemawiając na przedmeczowej konferencji prasowej, menedżer przedstawił wgląd w swoje przemyślenia, dotyczące wyboru drużyny  na mecz  Pucharu Anglii. Moyes omówił potrzebę zrównoważenia swoich aspiracji do wygrania zawodów z  intensywnym harmonogramem spotkań, który będzie obejmował siedem meczów w ciągu stycznia. Menedżer stara się wskazać możliwie najsilniejszą stronę, jednocześnie ograniczając możliwość wystąpienia kontuzji.

Mamy świetne tempo i wspaniałych rozwijających się graczy

Zawsze jest znacznie lepiej, gdy pracujesz z graczami, którzy wygrywają. Dla  menedżera  jest to o wiele przyjemniejsze. Tutejsi gracze byli wyjątkowi, odkąd wróciłem. Praca z personelem klubu, praca z ludźmi tutaj jest świetna.

Mamy nadzieję, że tak już będzie, ale nie możemy tego przyjąć za pewnik. Chcemy nadal wygrywać, chcemy utrzymać tempo, więc miejmy nadzieję, że gracze to potrafią. Najważniejsze jest to, jak szybko nastąpiła poprawa, bo o tej porze w zeszłym roku bardzo mocno walczyliśmy, aby uniknąć degradacji.

Nie mówię, że jestem zdziwiony, ale jestem zadowolony, jak szybko dotarliśmy do tego punktu. Zrobiliśmy różnicę dzięki kilku młodym zawodnikom, których sprowadziliśmy – Tomas Soucek i Jarrod Bowen naprawdę pomogli. Masowo poprawiający się Declan Rice miał ogromny wpływ. Angelo Ogbonna doskonale się rozwija. Patrzyliśmy jak Michail Antono wspaniale przekształca się ze skrzydłowego w napastnika. Aaron Cresswell miał taką formę, w której mówiono o ponownym wejściu do drużyny Anglii.

Trzeba powiedzieć, że postęp u poszczególnych zawodników był fantastyczny i zasługują na uznanie za to, jak to zrobili.

Chcemy przejść całą drogę w Pucharze Anglii

Chcę wygrać Puchar Anglii, jeśli mogę – naprawdę. Chcę być silny w rozgrywkach pucharowych, ale muszę też uważać na liczbę meczów, które gramy i myślę, że zaczyna to mieć wpływ na tak wiele klubów. Poradziliśmy sobie dobrze z kontuzjami i chcę, żeby tak zostało. Oczywiście mieliśmy kilka kontuzji, jak wszyscy, ale mamy mocną drużynę. Moim zamiarem jest być tak silnym, jak czuję, że mogę być w tym meczu.

Musieliśmy wygrać pierwszy mecz, aby dostać się do tej rundy, a teraz musimy pokonać Doncaster, aby przejść dalej, więc łatwo jest powiedzieć słowa: „Chciałbym wygrać Puchar Anglii ”, ale podróż, którą musisz przejść  do celu jest zwykle długa i trudna.

Przygotowaliśmy się na Doncaster tak, jak na mecz Premier League

Dwa tygodnie temu oglądaliśmy niesamowite mecze pucharowe, w których walka była zacięta. W tym nasz w Stockport, więc nie sądzę, aby w Pucharze Anglii był jakikolwiek mecz, w którym można by się pojawić i powiedzieć, że wygrasz.

Inspiruje słabszych, a media i szum wokół tego wszystkiego odgrywają pewną rolę, ale byliśmy naprawdę profesjonalni i wykonaliśmy swoją pracę we właściwy sposób. Spróbujemy to zrobić ponownie.

Wszyscy gracze w składzie mieli wpływ. Ci którzy schodzili z ławki, zrobili to i byli dla nas naprawdę ważni, więc mam nadzieję, że niektórzy z tych graczy mogą to ponownie pokazać. Postaramy się pokonać Doncaster, ale to dla nich wielki dzień.

Od czasu losowania oglądaliśmy Doncaster trzy razy na żywo lub mieliśmy tam zwiadowców, którzy ich oglądali. Staramy się do tego przygotować tak, jak na mecz w Premier League. Uświadomiliśmy graczom ich zagrożenia i sposób, w jaki grają. Dużą zaletą Doncaster jest to, że radzą sobie bardzo dobrze w lidze, mają dobrą dynamikę, mają menedżera, który ma również doświadczenie w Premier League, więc wiemy, że czeka nas naprawdę ciężki dzień. 

Każdy zespół, który ma dynamikę lub dobrze gra w swojej lidze, jest zawsze trudnym przeciwnikiem. Będziemy okazywać Doncaster taki sam szacunek jak każdej drużynie Premier League.

Mecze z Manchesterem United i Liverpoolem

To jest coś, czego chcemy. Chcemy grać z najlepszymi drużynami w lidze i regularnie z nimi rywalizować, ponieważ jeśli to robisz, zwykle oznacza to, że bierzesz udział w ćwierćfinałach, półfinałach – wielkich meczach. Tego właśnie chcemy w West Ham. Chcemy, żeby była inna mentalność, więc miejmy nadzieję, że możemy to zrobić.

Michail Antonio

Zwycięzcą West Ham w dwóch ostatnich meczach był środkowy napastnik Michail Antonio, który po powrocie do zdrowia po długotrwałej kontuzji rozpoczął swój drugi i trzeci z rzędu start. Moyes jest świadomy potrzeby rozłożenia w czasie takiego powrotu do zdrowia.

Myślę, że jest część Michaila Antonio, która potrzebuje rytmu – wyjaśnił. Myślę, że jeśli spojrzysz na jego najlepszą formę, czasami trzeba go podnieść, kiedy na początku jest trochę wolny, ale potem zaczyna płynąć pełną parą.

Chcemy utrzymać Michy’ego w formie, ale oczywiście wpuściliśmy go w Southampton od 20 minut, potem daliśmy mu 30 minut, a potem daliśmy mu 90 minut – trochę dłużej niż być może chcieliśmy w niektórych meczach – ale myślę, że to dobry sposób na przywrócenie go do pełnej sprawności.

Cokolwiek robi w tej chwili, wykonuje świetną robotę, ponieważ trafił dwa niezwykle ważne cele w dwóch ważnych dla nas meczach.