Jedna z bardziej intrygujących plotek transferowych, które krążą, dotyczy West Hamu i zawodnika Romy – Paulo Dybali. Gdyby Młoty rozstały się z Lucasem Paquetą, to właśnie Argentyńczyk jest szykowany na jego miejsce.

Paqueta wciąż jest na celowniku Manchesteru City na letnie okienko, ale nadal pozostaje objęty dochodzeniem FA w związku z rzekomymi nieprawidłowościami w związku z zakładami bukmacherskimi.

Oczekuje się, że jeśli zostanie oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów, zainteresowanie City Paquetą wzmocni się, co stawia pod znakiem zapytania zdolność West Hamu do zatrzymania głównego rozgrywającego. Football Transfers sugeruje, że Dybala mógłby zostać sprowadzony w miejsce Brazylijczyka.

Według codziennego raportu Fabrizio Romano, Dybala ma w swoim kontrakcie klauzulę odstępnego wartą zaledwie 12 milionów euro. Choć kwota ta jest w zasięgu West Hamu, być może gracz będzie musiał rozważyć zmniejszenie swojej pensji wynoszącej 135 000 euro tygodniowo.

Z drugiej strony uważa się, że Paqueta ma klauzulę wykupu w wysokości 80 milionów funtów, która może zostać uruchomiona latem tego roku.