Dobre wiadomości napływają do nas z Londynu. Bramka Andy’ego Carrolla z meczu przeciwko Crystal Palace została wybrana golem stycznia w Premier League. Anglik pokonał Olivera Giroud i jego Scorpion Kick.

Nagroda przyznawana jest przez panel ekspertów, w których skład wchodzą m.in: sir. Alex Ferguson i Thierry Henry oraz głosujący kibice. Zapytany zaraz po odebraniu nagrody Andy powiedział: Jestem zachwycony zdobyciem nagrody za bramkę miesiąca zwłaszcza, że inne bramki był równie dobre. Zaraz po uderzeniu wiedziałem, że piłka wpadnie do siatki. To zdecydowanie najlepsza bramka jaką strzeliłem i jestem z niej bardzo dumny.

ROMFORD, ENGLAND – FEBRUARY 09: EMBARGOED TILL 8.30 A.M. FRIDAY 10th February 2017
Andy Carroll of West Ham United receives his Carling Goal of the Month Award at Rush Green on February 9, 2017 in Romford, England. (Photo by Arfa Griffiths/West Ham United via Getty Images) *** Local Caption *** Andy Carroll

Carroll jest drugim po Dimitri Payecie, który wygrał w październiku (gol z Middlesbrough) zdobywcą tej nagrody w barwach West Hamu. Jednocześnie „Młoty” są do tej pory jedyną drużyną w EPL, której gracze zdobyli dwie statuetki. Warto jeszcze raz przypomnieć sobie fenomenalne trafienie naszego napastnika.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=rzy9Xqzqmxc[/embedyt]

źródło: youtube.com