W nocy z środy na czwartek swój kolejny mecz w Copa America rozegrali Ekwadorczycy. Podopieczni Gustavo Quinterosa znów zremisowali tym razem z Peru 2:2.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany nasz gracz Enner Valencia, który po końcowym gwizdku otrzymał statuetkę. Piłkarz West Hamu trafił do siatki Peruwiańczyków w 39 minucie i dał nadzieję swojej reprezentacji. Wcześniej gracze Peru wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gola na wagę remisu zdobył Miler Bolanos w 48 minucie gry.

W innym spotkaniu grupy B, Brazylia rozbiła Haiti 7:1. Hat-tricka dla Canarinios zaliczył gracz Liverpoolu Phillippe Coutinho. Ekwadorczycy po dwóch meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dwoma punktami. Żeby wyjść z grupy w poniedziałek muszą pokonać Haiti i liczyć na zwycięstwo Brazylijczyków z Peru.

Ekwador: Dominguez – Paredes (J.Ayovi 46), Achilier (cz.kartka 90+3), Mina, W.Ayovi (C) – Noboa, Gruezo – A.Valencia, Bolanos (Martinez 62), Montero (Cazares 88) – E.Valencia

Peru: Gallese – Revoredo, Ramos, Rodriguez, Trauco – Tapla, Vilchez (Ruidiaz 73) – Hohberg (Polo 50), Cueva, Flores (Yotun 79) – Guerrero (C).