West Ham podczas letniego okienka transferowego złoży ofertę kupna, defensora Leeds United Sama Byrama. Oprócz Młotów chęć na pozyskanie utalentowanego 22-latka mają takie kluby jak: Everton, Crystal Palace, Leicester City oraz Norwich City. 

Byram miałby zastąpić w klubie Carla Jenkinsona, który najprawdopodobniej nie będzie grał już w West Hamie w sezonie 2016/17. Młoty nie zdecydują się na transfer definitywny piłkarza za 15 milionów, ani na trzecie wypożyczenie.

Młody zawodnik Leeds jest wyceniany na osiem milionów funtów, jednak West Ham chciałby pozyskać gracza za około cztery-pięć milionów. Istnieje również prawdopodobieństwo, że Byram trafi do West Hamu za darmo po zakończeniu obecnego sezonu, bowiem 30 czerwca 2016 roku kończy mu się kontrakt z klubem z Elland Road. Ponadto zawodnik może występować na pozycji prawego pomocnika.

Obrońca Pawi jest bardzo chwalony za grę w Championship i bez wątpienia w najbliższej przyszłości przeniesie się do klubu grającego w Premier League. Biorąc pod uwagę udany transfer Aarona Cresswella z Ipswich Town to pozyskanie Byrama może okazać się równie dobrą transakcją.

W trwającej kampanii gracz wystąpił w 21 spotkaniach Leeds United, w których zdobył trzy bramki oraz zaliczył jedną asystę.