Według najnowszych doniesień medialnych West Ham jest na dobrej drodze, aby podpisać kontrakt z byłym zawodnikiem akademii Manchesteru United Ademipo Odubeko. 

Odubeko ma 16 lat i w minionym sezonie był uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy United, zdobywając w całym sezonie 35 bramek. Reprezentant Irlandii do lat 17 latem odrzucił ofertę nowej umowy z „Czerwonymi Diabłami” uznając, że chce znaleźć nowy klub gdzie będzie miał większe szanse na przebicie się do pierwszego zespołu.

Jego umowa z Manchesterem United wygasła 30 czerwca, co czyni go wolnym zawodnikiem. Choć jeśli uda się pozyskać Odubeko to Młoty będą zmuszone wypłacić klubowi z Old Trafford ekwiwalent za wyszkolenie.

Manchester United nadal stara się przekonać piłkarza, aby ten podpisał nowy kontakt z klubem, lecz napastnik i jego agenci są zdania, że najlepszym wyborem dla niego byłoby kontynuowanie kariery poza Old Trafford.

West Ham zamierza sprowadzić zawodnika w najbliższym czasie i od razu wprowadzić go do treningów z pierwszym zespołem. Odubeko miałby grać w zespole do lat 23, choć we wschodnim Londynie mają nadzieję, że uda mu się przebić do końca sezonu do pierwszego zespołu Młotów.

Zdaniem Sunday People, Irlandczyk znalazł się w kręgu zainteresowań takich klubów jak: Bayern Monachium, Juventus, Genoa, Burnley, Newcastle United, BVB czy Feyenoord Rotterdam, ale chce dołączyć do projektu Manuela Pellegriniego na London Stadium.