Były “Młot” kończy karierę

Były zawodnik Chelsea, a przede wszystkim wychowanek West Ham United – Frank Lampard ogłosił dziś zakończenie 21-letniej profesjonalnej kariery.

38-latek spędził ostatnie lata w Stanach Zjednoczonych, występując w MLS reprezentując barwy New York City. Barwy “Młotów” ubrał 148 razy zdobywając 23 bramki oraz triumfując w finale Puchar Intertoto w 1999 roku. Następnie w 2001 roku przeniósł się do Chelsea co ciekawe, 11 miesięcy wcześniej jego ojciec został zwolniony z funkcji asystenta w “The Blues”. Kariera Franka nabrała rozpędu. W koszulce Chelsea 3x wygrał Premier League, 4x Puchar Anglii, 2x Puchar Ligi Angielskiej oraz po razie Ligę Mistrzów (2012 rok) i Ligę Europy (2013 rok).

Oto co Frank napisał w mediach społecznościowych po ogłoszeniu decyzji:

Otrzymałem wiele ofert, żeby dalej grać, ale w wieku 38 lat czuję, że to czas na rozpoczęcie nowego rozdziału w moim życiu.

Jestem wdzięczny Football Association za szansę nauki w kierunki kwalifikacji trenerskich i nie mogę się doczekać pogoni za szansami poza boiskiem.

W imieniu oficjalnego Fan Klubu West Ham w Polsce, dziękujemy za czas spędzony na Boleyn Ground i życzymy powodzenia w karierze pozaboiskowej.