Młody utalentowany obrońca West Hamu Reece Burke w przyszłym tygodniu trafi na wypożyczenie do beniaminka Championship Wigan Athletic. Ponadto Slaven Bilić chce do końca okienka transferowego pozyskać nowego prawego defensora.

Po odpadnięciu Młotów z Europejskich Pucharów, 19-letni piłkarz miałby bardzo mało szans na grę w tym sezonie i chorwacki menedżer Młotów postanowił wypożyczyć gracza na cały sezon do Wigan, by tam zbierał niezbędne dla siebie doświadczenie.

Bilić w końcu wybił sobie z głowy eksperyment z wystawianiem Michaila Antonio na prawej stronie defensywy i za wszelką cenę chce jeszcze w tym okienku pozyskać nowego gracza na tą pozycję, by odciążyć Sama Byrama, ktory nie ma zmiennika. Głównymi kandydatami są dwaj obrońcy Arsenalu, Calum Chambers oraz Mathieu Debuchy.

Arsene Wenger przyznał niedawno, że młody Chambers jest dostępny na roczne wypożyczenie. Chętnych jest wiele zespołów z Romą, Valencią, Stoke City i Middlesbrough na czele. Natomiast doświadczony Debuchy jest na wylocie z Emirates Stadium i West Ham może podać mu pomocną dłoń. Tutaj jednak też tylko w grę wchodzi roczne wypożyczenie.