Pomocnik Młotów Marcus Browne jest zachwycony możliwością gry w Checkatrade Trophy. Zdaniem Anglika dzięki temu pucharowi młodzi piłkarze mogą zdobyć wiele niezbędnego dla siebie doświadczenia.

The English Football League postanowiła odnowić dawny Football League Trophy, stwarzając tym samym Checkatrade Trophy. W tych rozgrywkach młodzi piłkarze z akademii klubów Premier League, mogą rywalizować z zespołami występującymi na codzień w League One czy League Two.

W regulaminie zapisane jest, że każdy klub z Football League, może wystawić pięciu zawodników pierwszego zespołu w podstawowym składzie. Pozostała szósta to muszą być zawodnicy poniżej 21 lat.

 – To dobre rozgrywki dla nas młodych graczy. Możemy rywalizować z dorosłymi piłkarzami i dzięki temu możemy sprawdzić na jakim etapie przygotowań do seniorskiej piłki się znajdujemy. Oni są silniejsi i lepiej przygotowani fizycznie od nas, ale my mamy kilka lepszych aspektów gry, w których mamy przewagę. Jesteśmy grupą dobrych, młodych piłkarzy, ale musimy się jeszcze wiele nauczyć. Nadal się rozwijamy i myślę, że możemy dojść do takiego poziomu. – powiedział Browne

Do tej pory West Ham U23 rozegrał dwa spotkania w ramach Checkatrade Trophy, które zakończyły się porażkami z Coventry City (2:4) oraz z Wycombe Wanderers (0:3).