Asystent menedżera Bristolu City, Curtis Fleming twierdzi, że on i Nigel Pearson nie chcą rozstawać się z Alexem Scottem, który rzekomo jest celem West Hamu. Według Bristol World, Młoty wraz z Evertonem i Leicester są chętni do podpisania kontraktu z 18-letnim pomocnikiem.

Nastolatek szturmem wyrobił sobie markę, grając na wielu pozycjach. Jeśli jednak Alex Kral nie podpisze kontraktu na stałe latem, West Ham będzie potrzebował alternatyw. Zamiast jednak iść po kogoś tak młodego jak Scott, sensowne byłoby dać Conorowi Coventry’emu większe szanse w pierwszym zespole.

Gracz sprawdził się na wypożyczeniu i robił dobre wrażenie, ilekroć miał okazję pokazać się przed sezonem.

Jeśli Moyes chce lepszej jakości na boisku, powinien pozyskać starszego pomocnika, który ma mnóstwo doświadczenia w grze dla klubu i reprezentacji. Scott może być solidnym graczem, który pewnego dnia wyrośnie na elitarnego pomocnika, ale jest to ryzyko, którego klub nie musi teraz podejmować.

Curtis Fleming ostrzegł 18-letniego pomocnika Alexa Scotta, że ​​przeprowadzka latem może negatywnie wpłynąć na jego rozwój

W tej chwili jest jeszcze młodym chłopakiem, który uczy się swojego fachu. Jeśli pojawi się duży klub, nie oznacza to, że Alex będzie dostawał tam dużo minut na boisku, a dla niego najważniejsza jest teraz regularna, konsekwentna gra.

Nie musi się spieszyć, zostało mu jeszcze dużo czasu na boisku. Widać, że wykorzystał swoją szansę i najlepsze jest to, że on może grać wszędzie. Na szczęście dla niego jest świetnym piłkarzem i dobrym facetem.

Fleming nalega, aby Bristol City chciał utrzymać Scotta w swoich szeregach

Jak donosi LeicestershireLive, Fleming powiedział, że uważa, iż pozostanie Scotta w Bristol City będzie najlepszą decyzją w jego karierze.

Klub nawet nie rozważał ponoć przyjęcia oferty dla tego gracza, choć odnotował w zeszłym roku straty w wysokości ponad 38 milionów funtów i mając to na uwadze sądzono, że będzie otwarty na pozyskanie pieniędzy.

Scott szybko stał się jednym z najlepszych młodych zawodników w tym sezonie. Gracz wystąpił 28 razy, zdobywając trzy gole i asystując kolejnym dwóm. Obecnie uważa się, że szereg czołowych klubów jest zainteresowanych jego przeprowadzką tego lata.

Mimo zapowiedzi Curtisa Fleminga, zainteresowanie Alexem Scott’em rośnie

Spurs to najnowszy klub Premier League powiązany z Alexem Scottem. Raport z London World ujawnił, że starszy skaut Tottenhamu Hotspur, Peter Braund obserwował niedawno gracza w akcji.

Daily Mail podał w zeszłym tygodniu, że jest o wiele więcej drużyn zainteresowanych podpisaniem kontraktu niż te wymienione. Rzekomo włodarze Bristolu informowali też, że „przygotowują się” na letnie oferty, nie precyzując kogo chcieliby wypożyczyć lub dokonać transferu całkowitego.

Scott jest związany z klubem długoterminową umową, ale jeśli Bristol latem otrzyma przyzwoite oferty transferowe, może być zbyt trudno się im oprzeć. Klub zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli Championship.