Bring Back The Fans – Moyes żąda wyjaśnień

David Moyes wezwał rząd do wyjaśnienia, dlaczego kibice mogą oglądać mecze piłki nożnej w zamkniętych pomieszczeniach, a nie mogą siedzieć na zewnątrz na stadionach.

Mecz West Ham przeciwko Manchesterowi City był wyświetlany w kinie w centrum Westfield Stratford. To zaledwie kilka minut spacerem od miejsca, w którym w tym samym czasie odbył się mecz na pustym londyńskim stadionie. Kino Vue mogło przyjąć ponad stu fanów.

Sytuacja ta zwiększyła presję wywieraną na rząd, aby zniósł zakaz uczestnictwa fanów w meczach.

W zeszłym tygodniu Sekretarz ds. Kultury Oliver Dowden powiedział, że decyzja o zezwoleniu na pokazy kinowe, przy równoczesnym wykluczeniu fanów na stadionach, została podjęta na podstawie opinii naukowców.

West Ham poparł kampanię „Bring Back The Fans”

 Moyes chce wyjaśnień.

„W tym tygodniu oglądałem wiele europejskich meczów i widziałem tłumy w różnych krajach. Trudno uwierzyć, że nie możemy tego zrobić w Anglii. Dlaczego tamte kraje mogą to robić, a my nie? Czy jesteśmy o wiele gorsi od innych? Czuję, że to nie jest w porządku ”.

Rząd zobowiązał się do przywrócenia kibiców na stadiony „przy najbliższej okazji”. Zobowiązanie nastąpiło po złożeniu petycji o zezwolenie kibicom na udział w meczach. Petycja ta osiągnęła prawie 200 000 podpisów.

Nie da się jednak ukryć, że fakt pokazywania meczów w pubach i kinach i to że lokale artystyczne i muzyczne mają pozwolenie na organizowanie imprez z dystansem społecznym w pomieszczeniach, zjednoczył angielski futbol w opozycji do obecnych ograniczeń.

West Ham Poland

FREE
VIEW