W ankiecie fanów, przeprowadzonej przez UEFA, oszałamiający  gol Mohammeda Kudusa przeciwko SC Freiburg został uznany za trafienie sezonu Ligi Europejskiej 2023/24. Napastnik West Hamu United zdobył pierwsze miejsce w głosowaniu kibiców po udostępnieniu opinii publicznej krótkiej listy dziesięciu bramek wybranych przez Obserwatora Technicznego UEFA.

Akcja Kudusa przeciwko SC Freiburg w 1/8 finału drugiej rundy meczu pozwoliła mu przejąć piłkę na własnej połowie, przedostać się przez obronę niemieckiej drużyny i gładko wykończyć akcję, będąc częścią pamiętnego zwycięstwa Irons 5:0 na London Stadium. „Myślę, że to jeden z pięciu moich najważniejszych goli” – powiedział Kudus, po tym jak pomógł West Hamowi zapewnić sobie miejsce w trzecim z rzędu ćwierćfinale europejskich rozgrywek. „To jedno z marzeń gracza, brać zawodników na siebie i próbować stworzyć coś z niczego, więc kiedy zobaczyłem okazję, pomyślałem, że spróbuję! Jako atakujący zawodnik chcesz strzelać gole i nadal pomagać drużynie przed bramką. Widziałem, jak kibice to oglądają, więc musiałem się upewnić, że dałem im coś specjalnego.”

Rzeczywiście, był to imponujący pierwszy sezon w Europie z West Hamem dla Kudusa

Świeżo po transferze z Ajaksu zeszłego lata, Kudus strzelił pięć goli w dziewięciu meczach w Lidze Europy, a jego celność podań wyniosła nieco poniżej 90 procent. Po zdobyciu już tytułu gola sezonu dla West Hamu, ta bramka została również uznana przez panel obserwatorów technicznych UEFA za trzeciĄ najlepszą w Lidze Europy.

Gol Mohammeda Kudusa zyskał uznanie nie tylko ze względu na jego techniczną doskonałość, ale także dzięki jego znaczeniu w kontekście całego sezonu dla West Hamu. Ten moment uniesienia dla kibiców Irons i na długo pozostanie w ich pamięci, a sam Kudus zapisał się  w historii klubu oraz rozgrywek europejskich.