W ostatnich dniach media społecznościowe obiegła wiadomość, jakoby West Ham United prowadził zaawansowane rozmowy z włodarzami FC Barcelony na temat kupna Martina Braithwaite’a. 

W lutym 2020 roku napastnik Dumy Katalonii Luis Suarez doznał poważnej kontuzji wykluczającej go z gry w dalszej części sezonu. Jako zastępcę Urugwajczyka wyznaczono Martina Braithwaite’a, jednak Duńczyk nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Wystąpił on raptem w 11 spotkaniach i tylko raz wpisał się na listę strzelców.

Hiszpańskie Mundo Deportivo przekonuje, że pomocną dłoń w stronę reprezentanta Danii chce wyciągnąć West Ham United. Na łamach tabloidu można wyczytać, że rozmowy pomiędzy klubami są w zaawansowanym stopniu, a transfer miałby zamknąć się w kwocie około 20 milionów euro.

Portal Claretandhugh.info przekonuje jednak, że obecnie nie są prowadzone żadne rozmowy z FC Barceloną, a sama informacja jest plotką, mającą na celu podnieść zainteresowanie Martinem Braithwaite. Zawodnik nie wpisuje się w wizję Davida Moyesa, która zakłada odmłodzenie składu i sprowadzenie piłkarzy głodnych gry i gotowych udowodnić swoją wartość w angielskiej elicie.

Fachowy portal transfermarkt.de wycenia Duńczyka na 9.50 miliona euro.