Mimo dotkliwej porażki na Villa Park, sympatycy West Hamu mogą pocieszyć się statystyką, o której poinformowała Premier League. Autorem jedynego trafienia dla drużyny Davida Moyesa był Jarrod Bowen i była to jego szósta bramka w tym sezonie.

Trzeba powiedzieć to jasno – Unai Emery rozpracował taktycznie ekipę Młotów, a zwycięstwo 4-1 bardzo dobrze odzwierciedla przebieg spotkania. Gole dla zespołu z Birmingham zdobyli Douglas Luiz (2), Ollie Watkins oraz Leon Bailey.

Honorowa bramka dla The Hammers padła w 56. minucie meczu za sprawą dalekiego strzału Jarroda Bowena. Anglik przedostał się na czystą pozycję i mierzonym uderzeniem ze swojej lewej nogi pokonał stojącego między słupkami Martíneza. Warto wspomnieć, że gdyby nie rykoszet od stopy Pau Torresa, to argentyński golkiper najprawdopodobniej nie miałby trudności z obroną lecącej w jego stronę piłki.

Dzięki zdobytej wczoraj bramce Bowen może się poszczycić niebywałym osiągnięciem. Jest on dopiero trzecim graczem w historii Premier League, który w ciągu pierwszych pięciu wyjazdowych meczów sezonu strzelał przynajmniej jednego gola w każdym z nich. Dołączył do grona w postaci Mohameda Salaha (sezon 2021/22) oraz Thierry’ego Henry (sezon 2001/02).

Sezon dopiero się rozpędza, a 26-latek ma już na swoim koncie 6 bramek i 2 asysty we wszystkich rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że bez problemu pobije swoje fenomenalne statystyki z kampanii 2021/22.