West Ham United złożył w weekend ofertę za napastnika Bournemouth Josha Kinga w wysokości 13 milionów funtów. Władze Wisienek odrzuciły propozycję Młotów domagając się większych pieniędzy za reprezentanta Norwegii. 

28-latek jest dla klubu z London Stadium alternatywą na wypadek fiaska przy pozyskaniu Saida Benrahmy z Brentford. Algierczyk jest już jedną nogą w West Hamie, choć umowa nie została jeszcze podpisana przez oba londyńskie kluby.

Jeśli transfer Benrahmy się wysypie to West Ham podwyższy swoją ofertę i zapewne napastnik The Cherries przeniesie się do zespołu The Irons. Według mediów Bournemouth oczekuje za Kinga 18 milionów funtów. Chęć zakontraktowania 50-krotnego reprezentanta Norwegii wyraża też Everton.

Zdaniem portalu Claret & Hugh David Moyes wolałby bardziej pozyskać Kinga niż Benrahmę. A więc, jeszcze sporo może się zdarzyć w tej kwestii, choć na ten moment bliżej przenosin do West Hamu jest 25-letni Algierczyk.

King podczas swojej kariery grał dziewięciokrotnie przeciwko WHU i ma bardzo korzystny bilans. Norweg strzelił Młotom pięć goli i zaliczył dwie asysty.