Według doniesień, warty 13 milionów funtów Boulaye Dia czeka na telefon z West Hamu przed ostatnim tygodniem okienka transferowego. Jeśli klub szuka zawodników, którzy chcieliby jeszcze dołączyć, to wychodzi na to, że Boulaye Dia może być najlepszym kandydatem.

Na początku tego miesiąca, włoskie źródła podały, że West Ham pozostaje zainteresowany Dią, który od lat jest ich celem. Z raportów wynika, że ​​Młoty mogą go pozyskać z Salernitany jeszcze w styczniu za 13 milionów funtów. Wygląda na to, że Dia, który może grać w całej linii pomocy i świetnie łączy grę, jest gotowy na przeprowadzkę do wschodniego Londynu.

Calcio Salernitana twierdzi, że Dia marzy o przenosinach do Premier League, a konkretnie do West Hamu. Calcio wspomina też, że ma odbyć się spotkanie między otoczeniem gracza, a szefami Salernitany, aby zapewnić mu przeprowadzkę jeszcze przed zamknięciem okna.

Wielu fanów West Hamu desperacko pragnie, aby klub podpisał kontrakt z prawdziwym napastnikiem. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Michail Antonio jest podatny na kontuzje, ma już za sobą najlepszy czas na boisku, a w marcu skończy 34 lata. Pozyskanie napastnika Salernitany mogłoby ucieszyć kibiców.

W wieku 27 lat Boulaye Dia niekoniecznie pasuje do strategii rekrutacyjnej dyrektora technicznego Młotów, Tima Steidtena. Jednak przy niewielkiej wartości na rynku zimowym, napastnik może okazać się przyzwoitym, dość tanim krótkoterminowym rozwiązaniem dla Davida Moyesa.

Autor: Natalia Stokfisz