West Ham potrzebuje rezerwowego napastnika i zmiennika dla Michaila Antonio – David Moyes zidentyfikował Bena Breretona Díaza z Blackburn, jako potencjalny cel. To dobrze, ale biorąc pod uwagę, że chilijska supergwiazda zdążyła już wrzucić 20 goli, aby pomóc Blackburn awansować w tym sezonie, jest bardzo mało prawdopodobne, aby klub pozwolił mu opuścić Ewood Park w najbliższym czasie. 

Podopieczni Mowbraya stali się silnymi pretendentami do awansu do Premier League, a sprzedawanie swojego gwiazdora w połowie kampanii, nawet jeśli spojrzymy na to z finansowego punktu widzenia, nie ma sensu.

Niebotyczna wycena Blackburn za Díaza, pokazuje rozmiar zadania z jakim muszą zmierzyć się Młoty na rynku, aby wzmocnić swoje podstawowe pozycje

Właściciele klubu championship, są rzekomo otwarci na sprzedaż gracza w tym oknie. Díaz ma kontrakt do lata, ale Rovers posiadają opcję przedłużenia go o 12 miesięcy i są przekonani, że pod koniec sezonu nadal będą w stanie zdobyć wysoką opłatę za swojego zawodnika.

Leeds, Brighton i Sevilla wykazują również zainteresowanie Breretoem Díazem, którego obecni pracodawcy wyceniają na 28,5 milionów funtów – ogromna suma, jak dla gracza nieprzystosowanego do Premier League

Właściciele Blackburn mają nadzieję na mocną rywalizację kilku klubów Premier League. Wiedzą, że w tej chwili jest prawdziwy deficyt podpisywania wysokiej jakości kontraktów – podkreśla to ich wycena.  West Ham obejrzał kilka meczów Blackburn, ale dopiero okaże się, czy zaryzykują już teraz, czy poczekają obserwując, jak sytuacja zmieni się do lata. (C&H)