Mam nadzieję, że w tym roku możemy pójść o krok dalej – powiedział podczas konferencji prasowej Billy McKinlay, który pojawił się dzisiaj na spotkaniu z mediami w zastępstwie za zawieszonego za czerwoną kartkę Davida Moyesa. 

McKinlay i jego drużyna graczy są zdeterminowani, aby osiągnąć kontynentalny sukces

Miniony sezon był wspaniały dla wszystkich związanych z Klubem. Niestety trochę zabrakło nam na końcu szczęścia, co było rozczarowujące, ale ogólnie była to świetna przygoda.

Jest to więc rywalizacja, której nie możemy się doczekać i mam nadzieję, że będziemy sobie dobrze radzić.

Przyzwyczailiśmy się do gry od czwartku do niedzieli przez prawie cały sezon zeszłego roku, więc miejmy nadzieję, że uda nam się uzyskać właściwy wynik i dobrze rozpocząć ten nowy sezon

Brak punktów w tabeli rozczarowuje. Niedziela była straconą okazją. Powinniśmy prawdopodobnie zabrać coś z gry, więc nie jest to idealny początek pod względem punktów, ale czujemy, że poziom wydajności się poprawia i mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się to naprawić.

Upewnianie się, że nie ma samozadowolenia to coś, co menedżer robi w każdej grze, niezależnie od tego jak jest postrzegana

Wiemy, że będzie to trudny mecz i że będziemy musieli grać dobrze, aby uzyskać właściwy wynik. Nasi rywale mają dobre cechy i fajny styl, więc będziemy musieli dać z siebie wszystko.

Mamy kilka zawieszeń – Declana Rice’a, Aarona Cresswella i menadżera

Wszyscy o tym wiemy, że nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji, że dostajemy kartki, ale stawka była wysoka i była to naprawdę bardzo wymagająca gra.

Jesteśmy ludźmi i możemy to trochę usprawiedliwić. Straciliśmy naszego kapitana, wicekapitana i menedżera na jutrzejszą noc – menedżer nadal będzie tam przygotowywał zespół przez cały dzień i nadal będzie miał wpływ na drużynę.

Zdanie Davida Moyesa będzie najważniejsze. Instrukcje będą takie same. Wiemy, jak pracuje, wiemy, czego chce, wiemy jakie wiadomości należy przekazać graczom, więc miejmy nadzieję, że nie będzie to miało zbyt dużego wpływu, że nie będzie go blisko nas.

Thilo Kehrer wniesie do zespołu wiele pozytywnych elementów

Ma duże doświadczenie, jest wszechstronny, grał na wysokim poziomie z PSG i z reprezentacją Niemiec. Uważamy więc, że może on wnieść wiele cennych cech do grupy i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy go mieć na pokładzie.

W reprezentacji grał głównie jako obrońca, a w zeszłym sezonie większość meczów jako środkowy obrońca PSG, więc uważamy, że mamy naprawdę szerokie możliwości. Biorąc pod uwagę liczbę meczów, czujemy, że będzie w stanie dodać nam wiele potrzebnych elementów.

Gianluca Scamacca bardzo dobrze się już zadomowił

Ma wspaniałe cechy indywidualne i wygląda na dobrego gracza zespołowego. Jestem pewien, że będzie dla nas dużym atutem w trakcie sezonu. Brakuje mu odrobiny sprawności meczowej – musimy być uczciwi wobec graczy, kiedy wchodzą. Nie możemy ich po prostu wpuścić, bo musimy być lojalni wobec innych.

Gianluca wykonuje dużo pracy i poprawia swoją kondycję, więc wkrótce szykuje się do wejścia w pierwszym składzie. Fizycznie naciska na to, a wszystkie dodatkowe minuty oczywiście mu bardzo pomogą.