Bilić przed meczem ze Stoke City

Menedżer Młotów, Slaven Bilić podczas konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy, dotyczących najbliższej potyczki ligowej West Hamu ze Stoke City.

Co możesz nam powiedzieć o kontuzji Winstona Reida, która została zgłoszona w środę?

Winston uszkodził sobie ścięgno w sesji treningowej w środę i spotka się ze specjalistą w piątek. Wtedy zobaczymy jak długo będzie musiał pauzować. To nie wygląda dobrze. Prawdopodobnie będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. Stało się to na początku treningu treningu podczas długiej rozgrzewki. On się poślizgnął i poczuł ból w udzie. Zdecydowanie to nadciągnięcie i jedziemy w piątek zobaczyć co powie specjalista. On nie będzie pauzował tylko ze Stoke, to potrwa dłużej. Będziemy wiedzieć po badaniach. 

Slaven, straciliśmy również Victora Mosesa w meczu z Manchesterem United. Możesz coś powiedzieć o jego urazie? 

Victor również będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. To cios dla nas. Mamy teraz sześć kontuzji. Przed meczem z Evertone mieliśmy pełny skład i wszyscy trenowali i było wszystko okej. W meczu z Evertonem doznaliśmy urazów Payeta i Valencii. Po międzynarodowej przerwie mieliśmy kolejne cztery urazy. Poczynając od Sakho, następnie Lanzini, Moses i teraz Reid. Oczywiście jest to wielki cios dla nas, ponieważ cała szóstka to kluczowi zawodnicy, ale musimy przejść przez ten cały okres bez nich. Mamy bardzo dobry sztab medyczny, który doprowadzi zawodników do pełnej sprawności tak szybko jak to możliwe. Musimy teraz zrekompensować ich nieobecność poprzez pracę zespołową, tak jak w meczu z Manchesterem United. To był naprawdę dobry mecz i chcemy kontynuować tą drogę. 

Jaki wpływ na najbliższe mecze ma brak głównych decydentów klubowych?

To logiczne, że stworzyli najwięcej sytuacji bramkowych i strzelili najwięcej goli, ponieważ grają na ofensywnych pozycjach. Oni wykonują swoją pracę bardzo dobrze i będziemy za nimi tęsknić, oczywiście dlatego, że oni są wspaniałymi zawodnikami. Dlatego mamy ich w swoich szeregach. To dobrze, że Valencia jest z nami z powrotem i on trenował w czwartek. Zobaczymy teraz w jakim jest stanie pod względem przydatności. On jest ważnym graczem i jesteśmy zachwyceni, że mamy go z powrotem. To będzie trudny mecz bez Payeta, Lanziniego, Reida, Mosesa i Sakho, ale graliśmy już bez nich z Manchesterem United i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do strzelenia gola.

Czy kupisz nowych graczy w styczniu?

Powiedziałem cztery tygodnie temu, że jestem bardzo szczęśliwy z zawodników jakich mamy w klubie. Jeśli jakiś wyjątkowy gracz będzie dostępny to wtedy postaramy się go pozyskać. W każdym klubie jest zawsze miejsce dla jednego zawodnika, ale tylko wtedy gdy się okaże, że jest on wyjątkowy i może sprawić, że zespół będzie lepszy. Teraz myślimy o meczach ze Stoke i Swansea. Chcemy mieć jużż wtedy dwóch lub trzech graczy zdrowych! To nie są długie długoterminowe urazy. Valencia jest z powrotem już i mam nadzieję, że Lanzini zagra już ze Swansea. Dimitri Payet wygląda naprawdę dobrze i wrócił z leczenia. Jego kostka jest bardzo, ale to bardzo stabilna, kto wie co będzie za dwa lub trzy tygodnie. Mam nadzieję  i spodziewam się, że kilku z nich wróci bardzo szybko, ale kiedy to nie wiem. Nie ma potrzeby kupowania nowych piłkarzy, chyba że znajdziemy kogoś kto jest wyjątkowy. 

Gramy w sobotę ze Stoke. Jesteś pod wrażeniem ich gry, a szczególnie w ostatnim meczu z Manchesterem City?

Grali naprawdę dobrze przeciwko Man City, ale nie tylko przeciwko nim. Ostatnio na przykład ich zwycięstwo na wyjeździe z Southampton było naprawdę dobre i kolejne przeciwko Chelsea też. Kilka ich akcji, zwłaszcza z pierwszej połowy było najwyższej klasy, co mnie nie dziwi, bo mają graczy najwyższej jakości. Shaqiri był w Bayernie i Interze i czołowe kluby walczyły o niego. Dostali go i to jest wielka zasługa Marka Hughesa, że go dostali. To samo stało się z Krkiciem dwa lata temu i mają również Arnautovicia, który jest zawodnikiem światowej klasy. Również z ławki może wejść Walters. Jest to dobry i solidny zespół i są teraz w dobrym okresie przejściowym. Znacznie lepiej radzą sobie w posiadaniu piłki i w wyprowadzaniu kontr. Jest pod wrażeniem i oczywiście będzie to dla nas ciężki mecz. 

 

West Ham Poland

FREE
VIEW