Bilić przed meczem z Norwich City

Jak przed każdym spotkaniem ligowym, Slaven Bilić odpowiedział na pytania zadane przez klubową telewizję Młotów. Menedżer wypowiedział się na temat najbliższego rywala Młotów, Norwich City oraz powrocie na boisko Andy’ego Carrolla. 

Dzień dobry Slaven, jakie masz wiadomości przed meczem?

– Jesteśmy w kluczowym etapie przygotowań, po wtorkowym meczu z Leicester City. Mamy kilka urazów, które trzeba ocenić, ale nie bez większych ani poważnych kontuzji. O wszystkim będziemy wiedzieć jutro. 

Andy Carroll zagrał we wtorek 60 minut, jak daleko jest on od bycia w pełnej dyspozycji?

–   On nie mógł pracować ciężej na treningach, ponieważ wracał po siedmiomiesięcznej przerwie, a takie rzeczy wymagają czasu. Musimy być cierpliwi i nie chcemy w tej sytuacji się spieszyć. Pomimo tego, że on odzyskać pełną sprawność to musimy zachować równowagę i wystawiać go do gry stopniowo.

Kolejny mecz w sobotę, po tym jak rozprawiliście się z Manchesterem City. Teraz trzeba wygrać z Norwich City by ustabilizować formę u siebie, tak jak to się dzieje na wyjazdach?

Cóż chcieliśmy wygrać wszystkie mecze u siebie i zdobyć komplet punktów. Wygraliśmy ostatni mecz w domu i to było istotne, ponieważ to było pierwsze zwycięstwo w domu w tym sezonie. Zrobimy wszystko aby wygrać i utrzymać serię czterech wygranych meczów z rzędu. I to jest naszym celem.

W zeszłym sezonie West Ham też miał świetny początek, ale potem było już gorzej. Jesteś tego świadomy?

Jest jeszcze za wcześnie żeby porównywać. W zeszłym sezonie w zespole było dużo urazów i piłkarze głupio tracili punkty w końcówce. Być może stracili trochę motywacji. Myślimy na razie o wrześniu i październiku. Nie chcemy teraz wybiegać daleko w przyszłości i mówić na którym miejscu w tabeli skończymy sezon. Na to jeszcze jest za wcześnie.

Gra w ofensywie West Hamu jest zaskakująco wysoka. To jest coś nad czym pracowałeś?

Tak i to nie jest przypadek. Pracujemy nad strzelaniem ciężko na treningach i to jest bardzo ważne, bo służy nam to dobrze. To nie wzięło się znikąd i jestem przekonany, że to utrzymamy. 

West Ham Poland

FREE
VIEW