Bilić przed meczem z Middlesbrough

Slaven Bilić w czwartek przedpołudniem wziął udział w konferencji prasowej przed zbliżającym się wielkimi krokami starciem z Middlesbrough na London Stadium.

Czy możesz wyjaśnić co działo się z zespołem od początku tygodnia? Czy czujesz, że atmosfera uległa poprawie?

– Po meczu z Southampton mieliśmy spotkanie i oznajmiłem zespołowi, że powinniśmy wyjść razem na kolację i spędzić trochę czasu razem, co jest zawsze dobre. To był całkowicie mój pomysł. Byłem w tej restauracji już wcześniej i pomyślałem, że to będzie dobry pomysł. To był całkowicie mój pomysł i powiedziałem o tym zawodnikom. W złej sytuacji musimy trzymać się razem. To jest dobry sposób na budowanie atmosfery w zespole.

Mamy nadzieję, że będzie to miało pozytywny wpływ na zespół przed spotkaniem z Middlesbrough?

– Po tym wyjściu piłkarze mieli dzień wolny. Wczorajszy trening był naprawdę dobry. Musimy teraz wprowadzić to wszystko do meczu.

Co powiesz o słabym początku sezonu?

– Jestem zaniepokojony. Oczekiwaliśmy czegoś innego niż tego co wydarzyło się w ostatnich pięciu meczach. To nie jest dobre dla nas, ale musimy teraz za wszelką cenę wygrać z Middlesbrough. Jedno zwycięstwo może podbudować zespół na cały sezon i mamy spore szanse na to, bo gramy u siebie. Jesteśmy zespołem, który jest ruchliwy, piłkarze są świetni i rozmawiamy dużo ze sobą. Ale teraz musimy to wszystko pokazać w meczu. Nie przez pół godziny, godzinę lub przez jedną czy drugą połowę. Musimy zrobić to przez pełne 90 minut.

Jakie są najważniejsze informacje dotyczące kontuzjowanych piłkarzy?

– Mamy prawie taki sam zespół jak w poprzednim tygodniu. Niestety nie mamy zdrowych lewych obrońców. Aaron Cresswell rozpocznie z nami treningi od poniedziałku i powinien być gotowy do gry po przerwie na mecze reprezentacji. Ayew wróci do gry za około 3-4 tygodnie. Mamy też kilku poobijanych zawodników, ale zobaczymy na treningu przed samym meczem. Nordtveit ma trochę problemów i nie zagra w sobotę.

Kto z piłkarzy bierze odpowiedzialność za wyniki?

– Kapitan i oczywiście najważniejsi gracze. Nie możemy wiele oczekiwać od młodych. Oni mogą coś wnieść do zespołu, ale nie czują takie ciężaru jak doświadczeni piłkarze. Spodziewam się, że najbardziej doświadczeni zawodnicy wezmą odpowiedzialność na swoje barki.