Menedżer Młotów Slaven Bilić w piątek rano wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem z Manchesterem City na Etihad Stadium. 

Chorwat głównie wypowiadał się o starciu z The Citizens, ale również zabrał głos na temat Dimitriego Payeta, Manuela Lanziniego oraz Simone Zazy.

Slaven czy możemy zacząć od aktualności związanych z zespołem przed meczem z MC?

 – Mark Noble powinien być gotowy na to spotkanie. Po treningu będziemy wiedzieć na pewno czy zagra. O tym czy Dimitri Payet i Manuel Lanzini zagrają będziemy wiedzieć w sobotę. Może któryś z nich znajdzie się w kadrze meczowej na to spotkanie. Mamy jeszcze jedną sesję treningową przed meczem. Po tym meczu mamy dwa tygodnie przerwy od meczów i nie wiadomo czy zagrają. Jest pokusa, ale nie wiem czy warto ryzykować. Oczywiście jeśli nie będzie ryzyka to ci gracze wystąpią. Na razie przy ich występie stoi wielki znak zapytania. 

Czy pomimo urazów w twoim zespole, West Ham jest w stanie osiągnąć podobny wynik do tego z poprzedniego sezonu?

 – W zeszłym roku City zaczęli od zdobycia 15 punktów w pięciu meczach bez straty gola, ale my zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Zdobyliśmy dwa gole w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie byliśmy pod presją, bo rywale zdominowali grę, tworząc sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. My graliśmy dobrze w obronie i odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo. Nie widzę powodu dla którego nie moglibyśmy zrobić tego również w tym sezonie. Wiemy, że to dla nas ogromne wyzwanie, biorąc pod uwagę ilość urazów w naszym zespole. Nasz plan jest taki, aby zagrać dobry mecz i wywieźć punkty. Pep gra inną taktyką, niż City grało w poprzednim sezonie. Czeka nas trudne zadanie. Oni mają graczy najwyższej klasy. Zagrali imponujące spotkanie w Bukareszcie ze Steauą, ale patrząc na to jak uprzykrzył im życie Sunderland i Stoke mamy nadzieję na korzystny wynik. Pokonaliśmy Manchester City w poprzednim sezonie i możemy zrobić to również teraz.

Media donoszą, że transfer Simone Zazy jest już praktycznie ukończony. Co możesz nam powiedzieć?

 – Sytuacja z Zazą jest prosta i możemy ukończyć transfer jeszcze dziś, ale wiadomo jak to jest z czasem, nigdy nic nie wiadomo. O ile mi wiadomo transakcja jest uzgodniona przez obydwa kluby oraz warunki osobiste piłkarza są uzgodnione, ale wciąż nie podpisał kontraktu. Myślę, że przyleci do Londynu wczesnym popołudniem i mam nadzieję, że ukończymy ten transfer dzisiaj. On był naszym celem od długich miesięcy, ponieważ jest napastnikiem o wielkiej jakości. Zobaczymy co się dzisiaj wydarzy.