Bilić przed meczem z Evertonem

Przed najbliższym spotkaniem Młotów z Evertonem, Slaven Bilić odpowiadał na pytania dziennikarzy. Chorwat wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej zespołu oraz sentymentalnego pojedynku z The Toffees.

Dzień dobry Slaven, jakie masz aktualności przed sobotnim spotkaniem?

 – Diafra Sakho jest obecnie jeszcze kontuzjowany. To nic wielkiego. On w zeszły czwartek odbył normalny trening, ale poczuł coś w udzie. Jest to małe rozdarcie, ale nie może zagrać. Powinien wrócić do gry po przerwie na mecze reprezentacyjne. Chcemy go z powrotem, ponieważ jest ważnym graczem dla nas, robi dużo dla zespołu w sposobie swojej gry. Ma wielką energię, jest impulsywny i dyktuje rytm gry. 

A co z Alexem Songiem?

On rozpoczął już treningi z zespołem, jego pierwsza sesja treningowa miała miejsce tuż przed meczem z Watfordem. On był z nami w tym tygodniu i nie ma żadnych problemów teraz. Teraz to tylko kwestia kondycji i odzyskania meczowej sprawności. Zagra w środę w spotkaniu towarzyskim. On naturalnie pasuje do naszego zespołu i miejmy nadzieję, że wkrótce będzie gotowy do gry. 

A Winston Reid? 

Jest OK, odniósł kontuzję w meczu z Sunderlandem, ale mamy go już z powrotem. 

Czy mecz z Evertonem będzie dla Ciebie wyjątkowy?

Tak z jednej strony tak, z drugiej nie. Każdy mecz jest wyjątkowy z różnych powodów. Everton to świetny zespół z wielkimi graczami. Jest to wielki test dla nas i nie mogę się doczekać tego spotkania. 

Czy jesteś świadomy tego, że West Ham odniósł tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 17 spotkaniach z Evertonem?

To jest dużo, prawie osiem lat. Aby być uczciwym to nie wiedziałem o tym, ale to pokazuje jaki trudny mecz czeka nas w sobotę. To jest trochę dla mnie zaskoczeniem, ale nie martwię się tym wiele, bo to są mecze z przeszłości. Ten mecz będzie dotyczył tylko nas, ale jeśli będziemy myśleć o tym to może to wpłynąć na nasze zaufanie. Ale powinniśmy sobie z czymś takim radzić. Każdy mecz jest inni i trzeba iść dalej i udowodnić, że jesteśmy razem od pierwszej minuty. 

Enner Valencia jest już blisko rozpoczęcia meczu w pierwszym składzie?

Tak jest, ale mamy w tym momencie kilka opcji. Z punktu widzenia przydatności do zespołu to on jest na bardzo dobrej drodze, ale po prostu musi odzyskać rytm meczowy. On  jest bardzo blisko pełnej sprawności, ale to zależy kiedy będzie mógł zagrać od początku. Podejmiemy decyzję dziś lub jutro, kto zacznie w pierwszym składzie. 

Everton będzie bardzo pewny siebie po ostatniej wygranej 6:2. Czy to może mieć wpływ na spotkanie?

Everton zagrał bardzo dobrze przeciwko Sunderlandowi. Zasłużył na wygranie meczu, więc będą pewni siebie. Jednak ten mecz był trochę chwiejny. Prowadzili 2:0, by potem remisować 2:2, ale potem zdominowali spotkanie i wygrali. Nasz mecz przeciwko Watfordowi był dziwny. Nie dla Premier League, ale dla nas. Nie zbliżyliśmy się nawet na trochę do naszego optymalnego poziomu. Straciliśmy mecz z Watfordem, ale wiemy dlaczego i możemy się dużo z tego nauczyć i upewnić się, że to się nie powtórzy. 

West Ham Poland

FREE
VIEW