Już w najbliższą środę West Ham United zmierzy się na London Stadium z Accrington Stanley w ramach EFL Cup. Menedżer Młotów wziął udział w konferencji prasowej na której opowiadał o przygotowaniach do meczu z zespołem z League Two. 

Ostatnio mieliście bardzo słabe wyniki. Wolałbyś spokojnie trenować z zespołem w ośrodku treningowym czy grać mecz?

 – W pewnym sensie wolałbym pracować spokojnie z zespołem, ale mecz jest również dla nas dobry. Na szczęście nie musimy nigdzie jechać, bo gramy u siebie. Mamy szeroki skład. Mamy kilku graczy, którzy są bardzo dobrze przygotowani do sezonu, a nie grali dużo w tym sezonie. Spotkanie pucharowe będzie dobre dla nas, zwłaszcza dlatego, że w niedzielę gramy mecz z Southampton.

W jakim składzie zagracie z Accrington Stanley?

 – Będziemy grać mieszanym składem. Mamy bardzo konkurencyjny skład i musimy zrobić kilka zmian. Tak jak powiedziałem wcześniej, niektórzy gracze zasługują na szansę. 

Jesteś zaniepokojony sporą liczbą straconych bramek w ostatnich meczach?

 – Tak jak mówiłem. Graliśmy dobrze z West Bromem i Watfordem, ale przez jedną połowę. Niestety mieliśmy słabe wyniki po przerwie na mecze reprezentacyjne i straciliśmy osiem goli w dwóch meczach. Te wyniki nie były dla nas przyjemne. W dwa tygodnie złapaliśmy kryzys, ale to jest normalne w takiej lidze. Musimy działać i musimy szybko poradzić sobie z tym problemem. Musimy to zrobić począwszy od środy. Mamy teraz trzy ważne mecze przed przerwą na reprezentację. Mamy Southampton i Middlesbrough u siebie w lidze i mecz z Accrington. To dobra okazja, aby wyjść z kłopotów. 

Jak bardzo rozczarowany byłeś porażkami z Watfordem i West Bromem?

 – Chłopcy wiedzą, że nie jestem zadowolony. Rozmawialiśmy o tym po meczu z West Bromem i chcę zobaczyć reakcję chłopaków. Musimy grać lepiej. 

Czy problem leży w zgraniu nowych piłkarzy z tymi z większym stażem?

 –  Mamy kilku nowych graczy i wielu z nich doznało urazów. Kilku z nich przyszło z innych lig, a niektórzy grali już w Premier League. Chodzi o to, że musimy grać jak zespół przez pełne 90 minut. Przez ostatnie dwa mecze, wpadliśmy w kłopoty i nie jesteśmy zadowoleni z wyników i występów. Musimy być bardziej skupieni w każdym meczu, a wtedy wszystko będzie w porządku.