Według angielskich mediów Slaven Bilić dostał od współwłaścicieli klubu trzy mecze na poprawienie sytuacji West Hamu w tabeli ligowej. Jednak włoskie Calciomercato podaje, że przymierzany do zespołu Młotów jest Roberto Mancini. Chorwacki menedżer stwierdził w jednym z wywiadów, że nie boi się tych plotek i skupia się na pracy z drużyną. 

Po serii czterech porażek z rzędu w Premier League, 48-latek znalazł się na gorącym krześle. Klub z London Stadium nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki i musi zacząć wygrywać. Jeśli Biliciowi nie uda się odmienić gry Młotów to prawdopodobnie w październiku klub zdecyduje się na zakontraktowanie nowego menedżera. Jednym z kandydatów jest Roberto Mancini.

roberto-mancini

Włoch zna doskonale realia Premier League, gdyż w latach 2009-2013 prowadził z sukcesami Manchester City. Pod jego wodzą klub z Etihad Stadium sięgnął po Mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii oraz Tarczę Wspólnoty. Ostatnim przystankiem w karierze 51-latka był Inter Mediolan. Mancini rozstał się z zespołem Nerazzurrich w poprzednim miesiącu za porozumieniem stron. Obecnie włoski klub prowadzi Frank De Boer.

 – W ubiegłym sezonie ludzie pytali mnie o nową umowę, a ja nie chciałem o tym rozmawiać. Nie boję się plotek, które mówią, że Mancini może mnie zastąpić. Cieszę się moją pracą tutaj. Ja koncentruje się na treningach i przygotowaniu zespołu do kolejnego meczu. Analizuje przeciwnika i pracę piłkarzy. Chcę wystawić możliwie najlepszy zespół i daję całą swoją energię dla mojej drużyny. To jest mój kontrakt i nie ważne czy jest on nowy czy stary. – powiedział były selekcjoner reprezentacji Chorwacji

Slaven Bilić jak do tej pory prowadził West Ham w 60 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Jego bilans to: 25 zwycięstw, 18 remisów, 17 porażek. Stosunek bramek 98: 84. Suma punktów na mecz: 1,55.