Zwycięstwo nad Burnley FC w niedzielę może zagwarantować Młotów dodatkowe 9,5 miliona funtów. Slaven Bilić twierdzi, że jego piłkarze muszą dać z siebie wszystko, aby wrócić z Turf Moor z trzema punktami i pozytywnie zakończyć sezon 2016/17.

Jeśli West Ham ukończy sezon na 11 miejscu to otrzyma za to 19 milionów funtów, jednak jeśli gracze ze wschodniego Londynu przegrają i zajmą miejsca 15-16 to zainkasują „tylko” 9,5 miliona.

 – To ostatni mecz sezonu i możemy jeszcze poprawić naszą sytuację w tabeli. Mamy wiele urazów, ale musimy dać z siebie wszystko, aby wygrać ten mecz i zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób, więc jest to bardzo ważny mecz dla nas. Gracze powinni być zmotywowani, bo to Premier League i ostatni mecz sezonu. Mamy przed sobą 90 minut, które wpłynie na ten sezon i pozycję w tabeli. Ostatni mecz jest zawsze wspominany po sezonie, więc spodziewam się dobrej gry. Ja na pewno będę bardzo zmotywowany do tego meczu. Chce zakończyć ten sezon pozytywnie. – powiedział 48-latek

Bilić w meczu z The Clarets nie będzie mógł skorzystać ze swoich kluczowych zawodników jak Andy Carroll, Winston Reid czy Mark Noble. Jednak menedżer wierzy, że gracze pokroju Jamesa Collinsa i Jose Fonte poprowadzą drużynę do zwycięstwa na Turf Moor.

 – Mamy liderów w swoim zespole i dobrych piłkarzy indywidualnie. Ponadto mamy dobry rdzeń brytyjskich piłkarzy, którzy są liderami, plus mamy cudzoziemców, którzy byli kapitanami w swoich poprzednich klubach. Oni pomagali nam w trudnych chwilach. Mamy wielkich ludzi w klubie, począwszy od Marka Noble’a. Mamy również Collinsa, Carrolla i Reida a także takich piłkarzy jak Jose Fonte, który był bardzo długo kapitanem w Southampton w Premier League i można nazwać go brytyjskim zawodnikiem. – zakończył SB