Menadżer Młotów jest zdeterminowany by pozyskać zawodników, którzy będą wnosili odpowiednią jakość​ do zespołu i realnie będą wpływać na wyniki zespołu.

Chorwat zdaje sobie sprawę, że oprócz kontuzjowanego Antonio tylko Manuel Lanzini zalicza się do tej kategorii. Sam Boss powiedział: Musimy sprowadzić graczy, którzy robią na boisku różnicę”.

Na teraz jednym z najważniejszych celów West Hamu jest przedłużenie umowy Lanziniego. Taką zasadę wyznaje też prezes Młotów, którego dewiza brzmi: „Pokaż mi jak grasz, a ja zaoferuję ci kontrakt”. Dzięki takiej praktyce udało się przedłużyć umowy z Aaronem Cresswellem po jego poprzednim, dobrym sezonie, oraz obecnie z Michailem Antonio, który błyszczał na boisku w bieżącej kampanii.

Wśród zawodników, którzy mogliby wpływać na wyniki drużyny wymienia się Jermaina Defoe, jednak bardziej w roli zapasowego napastnika. Bilić powiedział: Defoe to bardzo interesujący zawodnik. Wiele wielkich klubów rozważa jego zakontraktowanie jako napastnika zapasowego. Ale jego dom jest tutaj.

Defoe dzięki zapisowi w swoim kontrakcie będzie dostępny za darmo po sezonie.