Im bliżej zimowego okienka transferowego, tym więcej plotek pojawia się w mediach. Daily Star podaje, iż w styczniu West Ham może opuścić Andy Carroll, który miałby przenieść się do Newcastle United.

Źródła zbliżone do zespołu Newcastle United podają, iż prawdopodobnie do końca roku nastąpi zmiana właściciela. Mike Ashley jest rzekomo blisko sprzedaży klubu za 300 milionów funtów spółce PCP Capital Partners reprezentowaną przez Amandę Staveley.

Na forach i stronach poświęconych The Toons można wyczytać, iż negocjacje wciąż trwają i nic nie jest jeszcze przesądzone, jednak Aaron Stokes z Daily Star uważa, że rozmowy idą w dobrym kierunku. Dziennikarz dodaje również, że Rafa Benitez miałby dostać około 100 milionów funtów od nowych włodarzy na styczniowe zakupy. Wśród potencjalnych celów transferowych wymienia się Rossa Barkleya, Luke’a Shawa i właśnie Andy’ego Carrolla.

Lokalni dziennikarze podważają wiarygodność Aarona Stokesa twierdząc, że Mike Ashley nie dostał jeszcze żadnej oferty. Doniesienia Daily Star należy rozpatrywać więc w kategorii plotki.

Andy Carroll rozegrał w bordowo-błękitnej koszulce 121 spotkań, w których zdobył 30 bramek i zaliczył 17 asyst. Anglik jest wyceniany na 10 milionów euro.