Puchar Narodów Afryki zbliża się wielkimi krokami, a więc niebawem drużynę opuści Said Benrahma, który będzie występował na tym turnieju z kadrą Algierii. Jak się okazuje pomocnik Młotów przed wyjazdem, zagra jeszcze w dwóch meczach Premier League.

Kluby Premier League dogadały się z afrykańską federacją, aby opóźnić wyjazd graczy z ligi angielskiej na Puchar Narodów Afryki. Piłkarze rozjadą się na zgrupowania swoich drużyn narodowych po 21. kolejce, która zakończy się 3 stycznia.

Taki obrót spraw oznacza, że David Moyes będzie mógł skorzystać z Benrahmy w zbliżających się meczach z Watfordem i Crystal Palace.

Puchar Narodów Afryki potrwa od 9 stycznia do 6 lutego. Algieria, która broni tytułu sprzed trzech lat, w grupie E zagra z Sierra Leone (11 stycznia), Gwineą Równikową (16 stycznia) i Wybrzeżem Kości Słoniowej (20 stycznia).

26-latek na pewno opuści trzy spotkania Młotów i nie zobaczymy go w dwóch starciach z Leeds United (FA Cup i Premier League) oraz Manchesterem United (Premier League). W przypadku awansu do kolejnej fazy FA Cup, Benrahma nie zagra też w 4. rundzie tych rozgrywek. Niewykluczone też, że w trakcie nieobecności Algierczyka, władze Premier League ustalą termin zaległego meczu z Norwich City.

Wszystkie mecze Pucharu Narodów Afryki będzie można w Polsce obejrzeć na platformie Viaplay.

Said Benrahma w tym sezonie rozegrał 26 spotkań w zespole West Hamu. Zdobył już siedem goli i zaliczył trzy asysty.