Ben Johnson spodziewa się trudnego spotkania w czwartkowy wieczór. Młoty potrzebują tylko jednego punktu z ostatnich dwóch meczów grupowych Ligi Konferencyjnej, aby zająć pierwsze miejsce w grupie B. Johnson uważa jednak, że pokonanie Silkeborga jest dalekie od formalności, mimo że West Ham wygrał 3:2 w Danii w zeszłym miesiącu .

Silkeborg to fantastyczna drużyna

Graliśmy u nich i dali nam bardzo trudny mecz. Wiem więc że teraz też nie będzie łatwo. Wychodzimy wygrać. Mają dobry styl gry i kilku fantastycznych zawodników. To będzie trudny test i miejmy nadzieję, że wyjdziemy z niego jako zwycięzcy. 

Każdy mecz jest ważny, a my chcemy wygrać i zdobyć trzy punkty. To ogromna zachęta, ponieważ kwalifikujemy się jako zwycięzca grupy, a dzięki temu, potem nie mamy tych dwóch dodatkowych meczów w nowym roku. To dałoby nam trochę przerwy od bardzo napiętego harmonogramu. 

W zeszłym sezonie czułem, że mamy duże szanse na wygranie Ligi Europejskiej UEFA

Niestety tego nie zrobiliśmy, ale jesteśmy w każdym konkursie, aby spróbować go wygrać. Nie gramy tylko po to, aby wziąć udział w jakichś rozgrywkach. Chcemy konkurować z najlepszymi klubami europejskimi. To daje całemu klubowi impuls. 

Kiedy myślisz o naszej kampanii w zeszłym roku, było to trochę słodko-gorzkie. Byliśmy tak blisko i tak desperacko chcieliśmy zdobyć to trofeum, ale dało nam to doświadczenie, które możemy wykorzystać w naszej ligowej kampanii. 

W tym roku mamy mocniejszy skład

Mamy drużynę, która jest bardziej przyzwyczajona do gry od czwartku do niedzieli. Jesteśmy przygotowani i wiemy, że będziemy mieć wiele spotkań. Wszyscy chłopcy są z tego powodu zadowoleni.

Gramy częściej, co pomaga wejść w rytm. Najlepszym sposobem na nabranie rozpędu jest gra i wygrywanie meczów, a my chcemy teraz utrzymać ten pęd. 

Mamy teraz kilku fantastycznych graczy międzynarodowych

Przychodzi mi na myśl Thilo Kehrer, który wywodzi się z PSG. Zawodnicy, których mamy w tym roku są bardzo dobrzy. To międzynarodowcy, co usprawnia szkolenie i wyznacza kierunek, w którym chcemy iść. Miejmy nadzieję, że w miarę upływu sezonu możemy być jeszcze lepsi. 

Nayef Aguerd to świetna postać

Jest fantastycznym facetem, który dogaduje się ze wszystkimi od początku. Lubi dużo się śmiać, ale jest też bardzo skupiony – miał pecha z powodu kontuzji. Jego powrót do treningu jest zasługą jego ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy go więcej na boiskach Premier League.

Mój francuski jest wręcz okropny i zabawny – w ogóle większość z nas nie rozumie francuskojęzycznych chłopaków, ale słyszymy, jak się razem śmieją, bawią i widzimy, że dobrze się ze sobą czują. To jest najważniejsze – nikt nie jest pominięty. Wszyscy się dogadujemy i to dobry znak.

Gram na różnych pozycjach i to pomogło mi i dało inne spojrzenie na główną pozycję obrońców. Gdziekolwiek menedżer ze mną gra, chcę dać 100 procent dla zespołu

Nie powiedziałbym jednak, że konkurencja w zespole  teraz jakaś zniechęcająca. Mamy zdrowe relacje i wszyscy chcemy, aby zespół dobrze sobie radził. Pomaga to wszystkim iść naprzód. Osobiście chcę pracować nad wszystkimi obszarami mojej gry. Chciałbym zdobywać więcej bramek, tworzyć więcej akcji i dalej iść do przodu. Ale wiem też, że jestem w zespole do obrony i chciałbym poprawić ten obszar. Są rzeczy, które mogę poprawić i jeśli tego dokonam, to pomogą mi przez resztę mojej kariery. 

Przeszedłem przez Akademię i teraz mam szczęście grać w pierwszej drużynie, staję się bardziej doświadczonym graczem. Myślę, że muszę pomagać innym zawodnikom.