Według najnowszych doniesień, menedżer Bayernu Monachium – Thomas Tuchel – osobiście rozmawiał z pomocnikiem West Hamu United, Declanem Rice’em, na temat podpisania umowy tego lata. Sky Sports podaje, że Niemiec chce wynegocjować kontrakt, który pokona każdego przeciwnika z Premier League.

Powszechnie oczekuje się, że tego lata Rice ruszy w dalszą piłkarską podróż, a elitarne kluby ustawią się w kolejce, aby spróbować sprzedać mu swój projekt. Wygląda na to, że mimo rozmów z Tuchelem, to Arsenal jest teraz faworytem do zawarcia umowy, po zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od wielu sezonów. Tuchel próbuje przekonać Rice’a do wyjazdu poza Anglię, oferując perspektywę gry wśród niedawno koronowanych mistrzów Niemiec. Jak dotąd nie jest jasne, jakie są preferencje Rice’a, który zapewne „po cichu” przygotowuje się do tego, co z pewnością będzie największym ruchem w jego karierze.

Nie otrzymamy jednak żadnych znaczących aktualizacji nawet w przyszłym tygodniu, ponieważ Rice powiedział mediom, że jest w pełni skoncentrowany na finale Ligi Europy Konferencji West Hamu i nie myśli na temat przyszłości.

Moim głównym celem w tym sezonie, począwszy od mistrzostw świata, było wydostanie się z walki o utrzymanie i oczywiście skupienie się na zdobyciu tego trofeum. Wszystko inne to tylko szum i spekulacje. Oczywiście nic na to nie poradzę, to przychodzi wraz z byciem zawodnikiem. Ale moim głównym celem jest gra dla Młotów i wygranie tego finału. Moje serce jest nastawione na to, żeby grać dla West Hamu – dla klubu, dla mojej rodziny, dla fanów i to jest mój jedyny cel. Chcę ich wszystkich uszczęśliwić i na tym się skupiam.