Azmoun trafi do wschodniego Londynu?

Według doniesień płynących z włoskich mediów, West Ham rozważa zakontraktowanie środkowego napastnika Zenitu Saint Petersburg, Sardara Azmouna. Irańczyk uważany jest za duży talent w piłce nożnej, który cały czas się rozwija.

25-latek dołączył do jednego z czołowych rosyjskich klubów w lutym 2019 roku za około 12 milionów euro. David Moyes z pewnością pozyska w lecie jakiegoś napastnika, dlatego rozważa wiele nazwisk. Sebastien Haller póki co nie pokazuje swoich najwyższych umiejętności, a Albian Ajeti wydaje się być zbyt słabym zawodnikiem do gry w Premier League.

Irańczyk bacznie obserwowany jest przez Liverpool FC dlatego, iż fanem umiejętności piłkarza jest Jurgen Klopp. W obecnej kampanii Azmoun dla Zenitu rozegrał łącznie 29 spotkań, w których zdobył 14 bramek oraz 7 asyst. Jego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2022 roku, a fachowy portal transfermarkt wycenia zawodnika na około 15 milionów euro.

Głównymi zaletami Irańczyka jest szybkość i zwinność w ataku, dlatego często porównuje się go z samym Leo Messim, a także bardzo dobra gra w powietrzu. Największym problemem w pozyskaniu zawodnika może być kwota, jaką zażyczy sobie zarząd giganta z Rosji, mowa tutaj o 30 milionach funtów.

Jeżeli jednak zarząd klubu ze wschodniego Londynu zdecydowałby się na ten transfer, z pewnością byłoby to dobre wzmocnienie Młotów.

West Ham Poland

FREE
VIEW