Szef sztabu medycznego West Hamu Stijn Vandenbroucke opublikował najnowszy raport o stanie zdrowia kontuzjowanych graczy. Najważniejszą informacją jest powrót do treningów Andre Ayew.

Andre Ayew wrócił do pełnego treningu po urazie uda. Ghańczyk ciężko pracował podczas rehabilitacji i w poniedziałek dołączył do zespołu. Jego kondycja poprawia się z każdym dniem i wszyscy nie mogą się doczekać kiedy zobaczą napastnika na murawie.

Diafra Sakho jest kolejnym zawodnikiem, którego stan zdrowia poprawia się z każdym dniem. Senegalczyk rozpoczął w poniedziałek treningi z zespołem U23 i dołączy do pierwszego zespołu w przyszłym tygodniu.

Rehabilitacja Arthura Masuaku przebiega bardzo dobrze. Francuz kontynuuje pracę z fizjoterapuetą Frazerem Youngiem. Nasz defensor wróci do treningów z zespołem w listopadzie.

Rehabilitacja Andy’ego Carrolla trwa dłużej niż początkowo przewidywano. Vandenbroucke podkreślił, że nasz napastnik robi ciągłe postępy i pracuje bardzo ciężko by jak najszybciej wrócić na murawę.

Sam Byram przeszedł zabieg chirurgiczny i porusza się o kulach. W sobotę zrobi kolejny krok i odstawi jedną kulę. W następnym tygodniu przejdzie w bardziej aktywną fazę rehabilitacji. Na razie noga się goi, a piłkarz pracuje na siłowni.

Gokhan Tore również ciężko pracuje na siłowni po tym jak doznał urazu mięśnia czworogłowego.

Darren Randolph doznał lekkiego urazu kolana na zgrupowaniu reprezentacji Irlandii. Bramkarz kontynuuje rehabilitację i wróci do zespołu od koniec tygodnia.