Charlie Austin nie zamierza odchodzić z Queens Park Rangers podczas zimowego okienka transferowego. Kontrakt napastnika wygasa wraz z końcem czerwca 2016 roku.

Zawodnik w wywiadzie dla Sky Sports powiedział:
Koncentruję się na grze w Queens Park Rangers i nie chcę opuszczać zespołu w styczniu. Wiele zawdzięczam temu klubowi i jestem wobec niego lojalny. Chcę pomóc drużynie w walce o awans do Premier League.

Media od dłuższego czasu łączą Austina z najróżniejszymi klubami. Jednym z zainteresowanych miałby być West Ham. Londyńczycy próbowali pozyskać jednego z najlepszych strzelców minionego sezonu już latem, jednak transakcja nie doszła do skutku. Konkurentem o podpis anglika miałby być Sunderland, prowadzony przez byłyego szkoleniowca Młotów, Sama Allardyce’a.

W obecnym sezonie 26-latek dziewięciokrotnie zakładał koszulkę The Hoops, strzelając przy tym sześć bramek. QPR zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w Championship. Być może dobra forma West Hamu przekona go do zmiany podejścia, a i perspektywa gry na Stadionie Olimpijskim może być kusząca.