Skrzydłowy Stoke City Marko Arnautović złożył w poniedziałek wniosek o transfer. Austriak chce opuścić zespół The Potters i West Ham jest faworytem do pozyskania zawodnika. – informuje Sky Sports

28-latek jest sfrustrowany brakiem ambicji Stoke City i ma nadzieję, że w tym okienku transferowym uda mu się odejść. W ostatnich tygodniach Arnautović był łączony z Interem Mediolan, PSG i stołecznymi Młotami.

Menedżer Garncarzy Mark Hughes zrobił wszystko, aby zatrzymać „Arniego” w klubie, ale piłkarz nie jest już zainteresowany reprezentowaniem klubu z bet365 Stadium.

Źródła zbliżone do Stoke City potwierdzają doniesienia i twierdzą, że reprezentant Austrii znalazł się na celowniku West Hamu, a sam zawodnik chce przenieść się do wschodniego Londynu.

Młoty żeby pozyskać Marko Arnautovicia muszą liczyć się ze sporym wydatkiem i być może padnie nowy rekord transferowy klubu.

Według Jasona Burta dziennikarza The Telegraph piłkarz złożył wniosek o transfer, ponieważ Stoke odrzuciło ofertę Młotów w wysokości 15 milionów funtów. The Potters nie chcą sprzedawać swojej gwiazdy, ale oferta o pięć milionów wyższa może doprowadzić do przenosin Austriaka na London Stadium.

W poprzednim sezonie gracz zdobył siedem goli i zaliczył sześć asyst w 35 meczach.